پنجشنبه 29 مهر
نسخه آزمایشی
1400/01/21

رشد صادرات فراورده های سلامت محور در سال 99

رشد صادرات فراورده های سلامت محور در سال 99

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در شرایط تحریم و شیوع کرونا در سال 99 اقدامات مناسبی در حوزه تولید و حتی صادرات محصولات سلامت محور انجام شد، گفت: در سال گذشته شاهد رشد 8 و 23 درصدی صادرات فراورده های دارویی و تجهیزات پزشکی بوده ایم.


به گزارش ایفدانا، دکتر محمدرضا شانه‌ساز در جلسه صادرات سازمان غذا و دارو  اظهار کرد: در سال ۹۹ علیرغم تحریم و شیوع کرونا، موضوع تقویت صادرات بسیار اهمیت داشت و اقدامات بسیار خوبی نیز در راستای تامین اقلام مورد نیاز برای مبارزه با کرونا انجام شد که از تمامی فعالان این حوزه مخصوصا کسانی که در شرایط سخت به مردم و کشور خدمت کردند، سپاسگزاریم.

وی با اشاره به رشد صادرات در سال 99 علیرغم تمامی محدودیتها، تصریح کرد: طبق آمار سازمان توسعه تجارت، خوشبختانه میزان صادرات نسبت به سال 98 اگرچه اندک بود، اما می تواند  بیانگر ظرفیت های فراوان موجود و نوید بخش افزایش روز افزون در سال های آتی باشد.

معاون وزیر بهداشت به رشد صادرات در 11 ماهه نخست سال 99 نسبت به سال 98 اشاره کرد و گفت: در حوزه فرآورده‌های دارویی ما تقریبا ۸ درصد در ۱۱ ماه 99 نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ رشد داشتیم، در حوزه تجهیزات پزشکی نزدیک به ۲۳ درصد، در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی ۱۵ درصد، در حوزه محصولات شوینده ها هم ۱۳ درصد رشد صادراتی نسبت به مدت مشابه در سال داشته ایم.
 
وی در پایان با تاکید بر اینکه مردم و مسئولین کشور باید بدانند که تامین ارز مورد نیاز کشور از محل صادرات غیرنفتی از اهم واجبات است، اعلام کرد:  سازمان غذا و دارو تمام توان خود را برای رشد صادرات در سال 1400 به کار خواهد بست، یکی از برنامه های مهم سال آتی سازمان تسهیل صادرات و فعالیت بیشتر در بازارهای کشورهای هدف خواهد بود.
index_23شناسه خبر : 18164
امتیاز شما برای این خبر: