شنبه 03 مهر
نسخه آزمایشی
1399/12/29

آغاز برنامه عملیاتی "کمپین تشدید نظارت های نوروزی مواد غذایی"در سراسر کشور

آغاز برنامه عملیاتی "کمپین تشدید نظارت های نوروزی مواد غذایی"در سراسر کشور

مدیرکل نظارت برفراورده های خوراکی و آشامیدنی از آغاز برنامه عملیاتی "کمپین تشدید نظارت های نوروزی"در سراسر کشور توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی خبر داد.به گزارش ایفدانا، دکتر محمدحسین عزیزی گفت: به منظور تشدید  نظارت  بر محصولات خوراکی و آشامیدنی در ایام نوروز۱۴۰۰، پایش محصولات  در سطح عرضه توسط کارشناسان نظارت بر مواد غذایی در سطح کشور در قالب کمپین تشدید نظارت های نوروزی آغاز شد.

وی افزود: برای اجرای این برنامه ماموریت عملیاتی در سامانه ارزیابی، نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (Audit ) برای کلیه کارشناسان معاونت های غذا و دارو تعریف شده و بازرسان ضمن بازدید از فروشگاه ها و مراکز پخش در صورت مشاهده هرگونه عدم انطباق در محصولات غذایی و آشامیدنی اطلاعات کالای نا منطبق را بصورت برخط و در سامانه ثبت و اقدامات قانونی لازم را به انجام می رسانند.

مدیرکل نظارت برفراورده های خوراکی و آشامیدنی تصریح کرد: این برنامه تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت. همچنین گزارش تحلیلی و آماری این ماموریت که به صورت هماهنگ و ملی اجرا میشود متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی میشود به کمک سامانه های رهگیری و ردیابی سازمان غذا و دارو بالغ بر ۵۰۰۰ محصول در این مدت پایش و لی صرفا موارد عدم انطباق و مغایرت های مشاهده شده جهت پیگیری های قانونی و اصلاحات در سامانه ثبت می‌شود‌.شناسه خبر : 18110
امتیاز شما برای این خبر: