دوشنبه 30 فروردین
نسخه آزمایشی
1399/12/14

برگزاری سی امین نشست معاونین غذا و دارو قطب جنوب غرب

برگزاری سی امین نشست معاونین غذا و دارو قطب جنوب غرب

سی امین نشست معاونان غذا و داروی قطب جنوب غرب (منطقه چهارم) دانشگاه های علوم پزشکی با حضور عباس مهدی زاده مدیر راهبری، پایش و امور استان های سازمان غذا و دارو به صورت وبینار برگزار شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، چهارشنبه ۱۳ اسفندماه جاری سی امین نشست معاونان غذا و داروی قطب جنوب غرب (منطقه چهارم) دانشگاه های علوم پزشکی به صورت وبینار برگزار شد.

در این نشست علاوه بر معاونان مدیریت های غذا، نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل، آزمایشگاه، دفتر تحقیق و توسعه، اداره طبیعی ،سنتی ومکمل و تجهیزات پزشکی معاونت های غذا و داروی اهواز، لرستان، بهبهان، شوشتر، دزفول و آبادان حضور داشتند.

دکتر حسین برزگرمعاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این نشست بر رفع مشکل کمبود داروی استان تاکید کرد و گفت: در شرایط کنونی استان خوزستان از لحاظ کرونا شرایط ویژه ای دارد که می طلبد امکانات کشور به کمک خوزستان بشتابند.

وی بر ضرورت ایجاد انبار ذخایر دارویی برای بیماران خاص در شرایط بحران توسط ۱۱ قطب کشور تاکید کرد و افزود: با راه اندازی چنین انباری در مواقع بحران جدا از بیماران دیابتی و داروی انسولین، بیماران همو فیلی و تالاسمی و سایر بیماران دارای بیماری خاص می توانند از این انبار ذخیره دارویی قطب استفاده کنند.

برزگر همچنین تشکیل کارگروه آی تی برای رفع مشکلات سامانه ای را ضروری دانست و گفت: تشکیل واحد آی تی برای رفع مشکلات سامانه های موجود با هم فکری تمامی قطب ها می تواند بسیار کمک کننده باشد که می بایست این مهم تحقق یابد تا زودتر مشکلات موجود برطرف شود./


شناسه خبر : 18059
امتیاز شما برای این خبر: