چهارشنبه 02 تیر
نسخه آزمایشی
1399/12/11

بازرسی از 4 هزار آرایشگاه‌ زنانه در کرمانشاه

بازرسی از 4 هزار آرایشگاه‌ زنانه در کرمانشاه

رییس بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه گفت: امسال ۴ هزار بازرسی از آرایشگاه‌های زنانه سطح استان انجام شده که در ۴۰۰ مورد آن تجهیزات پزشکی مانند «پلاسما فیوژن» و «میکروبلندینگ» کشف شده که سازوکار تهاجمی به پوست دارند و در صورت نداشتن تخصص استفاده از آن‌ها، ممکن است به پوست فرد آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از معاونت غذا و دارو کرمانشاه، دکتر کیومرث رحیمی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر بیش از ۲ هزار آرایشگاه زنانه در استان کرمانشاه مجوز فعالیت دارند و تعداد قابل توجهی هم بدون مجوز فعالیت می‌کنند که با دخالت در کار پزشکی سلامت مشتریان خود را با خطر مواجه می‌کنند.

وی با بیان اینکه از آرایشگاه‌های زنانه به طور مستمر بازرسی صورت می‌گیرد، افزود: امسال ۴ هزار بازرسی از آرایشگاه‌های زنانه سطح استان انجام شده که در ۴۰۰ مورد آن تجهیزات پزشکی مانند «پلاسما فیوژن» و «میکروبلندینگ» کشف شده که سازوکار تهاجمی به پوست دارند و در صورت نداشتن تخصص استفاده از آن‌ها، ممکن است به پوست فرد آسیب‌های جبران ناپذیری وارد کند.

او خاطرنشان کرد: سلامت پوست و زیبایی باید تحت نظر پزشک متخصص و دوره دیده انجام شود، در غیر این صورت با آسیب جدی به پوست مانع ترمیم آن می‌شود و عوارض شدید به دنبال دارد.

رییس بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه اظهار داشت: مردم باید توجه داشته باشند که تمام تجهیزات و مواد مورد استفاده در آرایشگاه‌ها باید برچسب اصال سلامت را داشته باشند در غیر این صورت این محصولات قاچاق محسوب شده و غیر قابل استفاده است.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه رسیدگی به تخلفات آرایشگاه‌ها به معاونت غذا و دارو ارتباط دارد، گفت: مردم هر گونه تخلف در آرایشگاه‌ها را می‌توانند با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند تا بازرسان غذا و دارو در اسرع وقت به آن رسیدگی کنند.


شناسه خبر : 18047
امتیاز شما برای این خبر: