جمعه 15 اسفند
نسخه آزمایشی
1399/12/02

یک عطاری متخلف در شهر کرمانشاه پلمب شد

یک عطاری متخلف در شهر کرمانشاه پلمب شد

رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از پلمب یک عطاری متخلف در شهر کرمانشاه که اقدام به فروش دارو‌های روانگردان و طبابت غیرقانونی می‌کرد خبر داد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، دکتر کیومرث رحیمی با بیان اینکه کارشناسان بهداشتی به صورت دوره‌ای از اماکن عرضه غذا و دارو بازدید می‌کنند، گفت: در این بازدید‌ها، از یک عطاری که در حاشیه شهر کرمانشاه فعالیت می‌کرد ۲۵ قلم داروی غیر مجاز و مخدر از جمله شربت متادون، دارو‌های روانگردان، سرنگ، انواع قیچی‌های جراحی و سر رسید‌های بیمارستانی کشف شد.

وی افزود: با توجه به کشف تجهیزات جراحی در این عطاری، متصدی این واحد علاوه بر فروش دارو‌های غیرمجاز به صورت غیر قانونی نیز طبابت انجام می‌داد.

وی تصریح کرد: قطعا برخورد سخت و بازدارنده‌ای با این دست متخلفان خواهد شد، چرا که سلامت مردم خط قرمز ماست و بازی با جان شهروندان شوخی بردار نیست.

دکتر رحیمی همچنین به شهروندان توصیه کرد: با اعتماد به هر فردی سلامت خود را به خطر نیاندازند و برای درمان بیماری حتما به مراکز درمانی مجاز مراجعه کنند.

رییس اداره نظارت و ارزیابی فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: عطاری‌ها تنها مجاز به فروش عرقیجات و دارو‌های گیاهی آن هم توسط افراد متخصص در این زمینه هستند و فروش هر نوع دارویی در عطاری‌ها خلاف قانون است و با متخلفان برخورد می‌شود./


شناسه خبر : 18027
امتیاز شما برای این خبر: