يكشنبه 28 شهریور
نسخه آزمایشی
1399/11/22

هیات وزارت بهداشت ایران از خط تولید واکسن سازی روسیه بازدید کرد

هیات وزارت بهداشت ایران از خط تولید واکسن سازی روسیه بازدید کرد

هیات وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی به سرپرستی دکتر شانه‌ساز معاون وزیر بهداشت که به روسیه سفر کرده اند، روز سه شنبه از خط تولید واکسن سازی روسیه در استان "ولادیمیر" این کشور در ۲۰۰ کیلومتری مسکو بازدید کرد.به گزارش ایفدانا به نقل از ایرنا مسکو،دکتر شانه‌ساز، معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو هدف از این بازدید را آشنایی با فناوری واکسن سازی روسیه به منظور همکاری مشترک در ساخت واکسن عنوان کرد.

وی به امضای یادداشت تفاهم همکاری در حوزه توسعه و تحقیقات مربوط به بیماری کووید-۱۹ بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا که روز دوشنبه امضا شد اشاره کرد و گفت: دو کشور همکاری ها را در این زمینه ادامه می دهند.

دکتر شانه ساز گفت: روز چهارشنبه با وزیر بهداشت روسیه درباره امضای تفاهم نامه تولید مشترک واکسن "اسپوتنیک وی" گفت و گو خواهیم کرد.  

وی پیش تر گفته بود در چارچوب قراردادی با روسیه از این کشور دو میلیون دوز واکسن "اسپوتنیک وی" دریافت خواهیم کرد و علاوه بر تولید داخلی  برای تهیه واکسن کرونا از منابع معتبر و مطمئن دیگر نیز بهره خواهیم برد.

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحویل گرفتن نخستین محموله واکسن "اسپوتنیک وی" اظهار داشت: محموله اول وارد ایران شد و محموله های دیگر از این نوع واکسن به فاصله یکی دو هفته پشت سر هم تحویل خواهد شد.

 در مراسمی که دوشنبه در موسسه آزمایشگاهی گامالیا به عنوان سازنده واکسن «اسپوتنیک وی» ‌برگزارشد، یادداشت تفاهم تحقیقات و توسعه مربوط به بیماری کووید ۱۹ بین موسسه پاستور ایران و موسسه آزمایشگاهی گامالیا به امضای نمایندگان وزارتخانه های بهداشت ایران و روسیه رسید.
IMG-20210210-WA0045

شناسه خبر : 18006
امتیاز شما برای این خبر: