سه شنبه 25 مرداد
نسخه آزمایشی
1399/11/16

تحریف و برداشت غلط از بخشی از صحبت‌های رئیس سازمان غذا و دارو درمورد زمان تهیه واکسن

تحریف و برداشت غلط از بخشی از  صحبت‌های رئیس سازمان غذا و دارو درمورد زمان تهیه واکسن

روابط عمومی سازمان غذاودارو ضمن اعلام اینکه مطالب منتشر شده از زبان رئیس سازمان غذا و دارو درe فضای مجازی با سوء نیت تحریف و بازنشر شده است، براساس اظهارات رئیس سازمان با تولید داخل واکسن، قیمت آن کاسته خواهد شد؛ همچنین واردات اولین محموله واکسن طی ساعت گذشته گواه تلاش مسئولان نظام سلامت برای تامین واکسن مورد نیاز مردم از بهترین و مطمئن‌ترین منابع در زمان مناسب بوده است.

به گزارش ایفدانا، دکتر شانه ساز در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره میزان دوزهای وارداتی واکسن روسی گفته بود: 《دلیل اینکه عدد دقیقی را اعلام نمی‌کنیم، این است که در حال حاضر تقاضای ما با آنچه که کمپانی‌‌ها قادر به تامین آن هستند، متفاوت است.

 در حال حاضر یک نیاز گسترده جهانی برای واکسن کرونا وجود دارد، اما توان و زیرساخت در دنیا محدود است.

 تقاضای ما معمولا تقاضای بیشتری است و با آنچه که شرکت‌های سازنده و معتبر طبق برنامه زمان‌بندی می‌توانند در اختیار بگذارند، همخوانی ندارد.

 فعلا روی اینکه 500 هزار دوز به صورت قطعی به ما داده شود، مذاکره شده است. البته تقاضای ما از هر یک از کمپانی‌هایی که دارند تولید می‌کنند، تقاضای چند میلیون دوزی بوده است، اما چانه زنی و صحبت درباره برنامه زمان بندی است، که در چه بازه زمانی می توانند به ما تحویل دهند. 


طبیعتا ما هم مانند سایر کشورها اصرارمان بر این است که زودتر این اعداد تحویل داده شود اما شرکت‌ها زمان بیشتری را از ما طلب می‌کنند. این بحث‌ها بر روی میزان و تعداد واکسنی که می خواهیم و حتی روی قیمت واکسن موثر است.

 هرچه ما سریع‌تر بخواهیم، قیمت بالاتر می‌رود؛ این الزامات بازار تجاری و تجارت است.》5523491

شناسه خبر : 17975
امتیاز شما برای این خبر: