يكشنبه 12 تیر
نسخه آزمایشی
1399/11/13

حمایت سازمان غذا و دارو از شتاب‌دهنده‌های تولید محصولات سلامت محور

حمایت سازمان غذا و دارو از شتاب‌دهنده‌های تولید محصولات سلامت محور

در راستای حمایت از تولید داخلی مواد اولیه تولید محصولات سلامت محور به عنوان جزئی مهم و استراتژیک به منظور تحقق شعار جهش تولید وایجاد اشتغال پایدار داخلی مدیران سازمان غذا و دارو از مجموعه شتاب دهنده زردبند وابسته به دانشگاه تهران بازدید کردند.

به گزارش ایفدانا، دکتر عبدالعظیم بهفر و دکتر قاسم‌زاده مدیران کل اداره‌کل مواد گیاهی طبیعی، سنتی و مکمل و فرآورده های آرایشی، بهداشتی و سلولزی سازمان غذا و دارو با حضور در مجموعه شتاب دهنده زردبند وابسته به دانشگاه تهران ضمن شرکت در جلسه مشترک با مدیران ارشد و محققین این مرکز در جریان اهداف اقدامات و تولیدات این شتاب دهنده حوزه تولید محصولات نهایی و مواد اولیه کالاهای سلامت محور قرار گرفته و از امکانات و بخشهای مختلف این مجموعه بازدید کردند.

در این بازدید دکتر قاسم زاده مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در این جلسه ضمن تشکر از اقدامات محققین و مدیران این مجموعه و اذعان به ضرورت ادامه و ارتقاء فعالیت چنین شتاب دهنده‌هایی، گفت: سرمایه گذاری و تلاش در این راستا هم می‌تواند به رفع نیازهای فعلی صنعت کمک کرده و هم در تحکیم پایه های صنعت آرایشی و بهداشتی نقش مهمی ایفا کند.

 در ادامه دکتر بهفر نیز با طرح سوالاتی تخصصی درباره روند انجام تستهای مختلف سنجشی و پایشی بکار گرفته شده در این شتاب دهنده ضمن ارائه پیشنهادانی اعلام کرد: سازمان غذا و دارو در راستای رسالت حرفه‌ایی و قانونی خود تمام سعی خود را خواهد کرد تا در جهت رفع مشکلات چنین شتاب دهنده هایی اقدام کند.

وی افزود: یکی از سیاست های سازمان غذا و دارو این است که بسط و توسعه چنین مراکزی زمینه عرضه مواد اولیه و محصول نهایی سالم و با کیفیت برای مردم را فراهم می‌کند،  بعلاوه این مراکز می‌توانند در آینده علاوه بر ایران پاسخ گوی مایحتاج مردم منطقه نیز باشند و با صادرات محصولات خود زمینه اشتغال بیشتر و پایدارتری را نیز فراهم کند.

یاداور می شود شتاب دهنده زردبند از زیر مجموعه های شرکت زردبند و طبیعت زنده بوده و با جذب عده ای از متخصصین و اساتید دانشگاهی از سال ۱۹۹۸ زیر نظر مرکز رشد دانشگاه تهران فعالیت می کند./

شناسه خبر : 17961
امتیاز شما برای این خبر: