شنبه 03 مهر
نسخه آزمایشی
1399/10/09
رئیس جمهور:

برای خرید واکسن از سازمان بهداشت جهانی تحت چارچوب کوواکس اقدامات لازم انجام شده است

برای خرید واکسن از سازمان بهداشت جهانی تحت چارچوب کوواکس اقدامات لازم انجام شده است

رئیس جمهور از تهیه واکسن کرونا از چند طریق خبر داد و گفت: تولید داخلی، ساخت واکسن کرونا با همکاری یک کشور دیگر و خرید واکسن از خارج، سه مسیری است که دولت برای تهیه واکسن کرونا طی خواهد کرد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز گذشته (دوشنبه) در پایان جلسه سران قوا که به میزبانی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، تاکید کرد: در این روزهای پایانی سال 2020 به مردم عزیز ایران می ‌گویم که در سالی که تمام می ‌شود، ملت ما دو تا بیست کسب کرده است. البته دولت نتوانسته نمره بیست بیاورد، ولی ملت ما هم در مقاومت و ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی و تحریم‌ های ضد بشری و ضدانسانی آمریکا و هم در برابر ویروس کرونا نمره بیست کسب کرده است و بحمدالله مردم با ایستادگی، هماهنگی و با اجرای پروتکل‌ های بهداشتی، موفقیت ‌های بزرگی را به دست آوردند.

دکتر روحانی با اشاره به موضوع بی اثر کردن تحریم ها به عنوان یکی از محورهای گفت و گوها، بیان کرد: همانطوری که رهبر معظم فرمودند، اولین کار ما باید بی اثر کردن تحریم های غیر انسانی و غیر بشری باشد که در این زمینه گفت و گوهای خوبی داشتیم و درمورد شیوه ها و گام هایی که باید برداریم، نظرات مشابه است و اتفاق نظر داریم.

رییس جمهور افزود: در مورد لایحه بودجه سال 1400 که به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده نیز در مورد اینکه مجلس و دولت در چه مواردی می توانند همکاری کنند و اصلاحات احتمالی که می توانند در لایحه انجام دهند بحث کردیم و بنا شد تیم های اقتصادی دولت و مجلس در این زمینه بحث و گفت و گو کنند.

دکتر روحانی با اشاره به موضوع واکسن کرونا به عنوان سومین موضوع مطرح شده در جلسه سران قوا، گفت: متاسفانه درمورد واکسن کرونا دو قطبی و بحث هایی در جامعه وجود دارد که سازنده، درست و مفید نیست.

تهیه واکسن کرونا از چند طریق

رییس جمهور با بیان اینکه ما از چند طریق به دنبال تهیه واکسن کرونا هستیم، گفت: مسیر اول تولید واکسن داخلی است که در این رابطه دو موسسه بزرگ و یک شرکت دانش بنیان درحال فعالیت هستند و امیداریم موفقیت کامل را بدست آورند.

دکتر روحانی مسیر دوم را ساخت واکسن با همکاری یک کشور دیگر عنوان کرد و گفت: در تلاش هستیم با همکاری یک کشور دیگر واکسن بسازیم.

رییس جمهور خرید واکسن از خارج را سومین اقدام دولت عنوان کرد و گفت: برای خرید واکسن از سازمان بهداشت جهانی تحت چارچوب کوواکس اقدامات لازم انجام شده  و در عین حال با یکی دو کشور دیگر هم مذاکره برای خرید واکسن تولید آنها درحال انجام است و مردم مطمئن باشند که خرید واکسن خارجی با اطمینان کامل از کیفیت آن خواهد بود.

دکتر روحانی با بیان اینکه امیدوارم واکسن داخلی هم همه مراحل تولید را طی کرده و با اطمینان کامل در دسترس مردم قرار گیرد، افزود: مردم مطمئن باشند که مسئولان کشور سلامت آنها را به عنوان مهمترین و اصلی ترین موضوع مورد توجه قرار می دهند.

رییس جمهور در بخش پایانی سخنانش تاکید کرد: دولت در ماه‌های باقیمانده تا پایان فعالیت خود، سلامت مردم، شکستن تحریم ها و معیشت مردم را با جدیت و با همکاری قوای دیگر پیگیری خواهد کرد./شناسه خبر : 17894
امتیاز شما برای این خبر: