شنبه 13 آذر
نسخه آزمایشی
1399/10/07
معاون غذا و دارو کرمانشاه:

45 شرکت پخش آرایشی و بهداشتی شناسنامه دار شدند

45 شرکت پخش آرایشی و بهداشتی شناسنامه دار شدند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: 45 شرکت توزیع کالاهای آرایشی و بهداشتی از معاونت غذا و دارو مجوز گرفته و شناسنامه دار شدند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاون غذا و دارو کرمانشاه، دکتر قباد محمدی در کارگروه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور که صبح امروز (سه شنبه دوم دی ماه) که با حضور مدیران ارشد استان در سالن جلسات معاونت غذا و دارو برگزار شد گفت: بعد از اجرای دستور العمل سازمان غذا و دارو مبنی بر اخذ مجوز شرکت های پخش لوازم آرایشی و  بهداشتی از معاونت های غذا و دارو داروخانه ها حق خرید لوازم آرایشی و بهداشتی از شرکت هایی که مجوز دریافت نکرده اند را ندارند.

وی افزود: با شرکت هایی که از معاونت غذا و دارو مجوز دریافت نکرده اند برخورد قانونی خواهد شد.

معاون غذا و دارو تاکید کرد: باتوجه به اینکه مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی و غیرمجاز و دارای مواد شیمیایی خطرناکی هسند لذا سعی بر این است که کالاهای فوق به صورت سالم و دارای برچسب اصالت و سلامت به دست مردم برسد.

دکتر محمدی با اشاره به لزوم برخورد های قانونی دائم و مستمر با متخلفین یادآور شد: در مرحله اول، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش در این خصوص برای ما اولویت دارد.

وی تاکید کرد: باتوجه به اینکه دارو و تجهیزات پزشکی با ارز 4200 تومانی وارد کشور می شود متاسفانه شاهد خروج این اقلام از کشور هستیم هرچند که با همکاری شما عزیزان قاچاق دارو و تجهیزات کمتر شده است.

وی افزود: کالاهای سلامت محور  قاچاق و تقلبی همواره وجود خواهد داشت و اگر آموزش، فرهنگ سازی و بازرسی ها مستمر نباشند نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.

معاون غذا و دارو ضمن تشکر از همکاری تمامی دستگاهها در مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد:‌ اگر همیاری شما عزیزان نبود مشکلات بیشتری در راه مقابله با بیماری کویید 19 داشتیم./

شناسه خبر : 17887
امتیاز شما برای این خبر: