يكشنبه 28 شهریور
نسخه آزمایشی
1399/09/18

آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی در سه فاز/ تزریق واکسن برای داوطلبان گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال

آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی در سه فاز/ تزریق واکسن برای داوطلبان گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه آزمایش انسانی واکسن کرونای ایرانی کلید خورده است، گفت: در فاز اول، تزریق واکسن برای داوطلبان گروه سنی ۱۸ تا ۵۰ سال انجام می‌شود.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری فارس، دکتر کیانوش جهانپور با اشاره به آغاز فاز انسانی واکسن کرونای تولید داخل اظهار کرد: برای انجام اولین فاز انسانی داوطلبان تزریق واکسن به اندازه نیاز وجود داشت و به همین دلیل فراخوان عمومی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه برای تست مجدد این واکسن در صورت نیاز به داوطلبان بیشتر فراخوان عمومی اعلام خواهد شد، گفت: در حال حاضر شرکت مورد نظر با دانشگاه‌های علوم پزشکی برای انجام این کار به توافق رسیده‌اند و خوشبختانه این واکسن توانست کد اخلاق را دریافت کند و منعی برای تزریق آن وجود ندارد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این واکسن در دو مرحله تزریق می‌شود گفت: داوطلبان یک ماه پس از تزریق واکسن تحت مراقبت قرار خواهند گرفت تا نتایج آن بررسی شود.

جهانپور عنوان کرد: پس از تزریق واکسن، آنتی بادی، سطح ایمنی بدن افراد و وضعیت جسمانی آن‌ها بررسی می‌شود، در فاز دوم و سوم تزریق واکسن روی افراد بیشتری تست می‌شود و نتایج آن به سازمان غذا و دارو اعلام می‌شود، در صورت اثربخش بودن آن مجوز تولید را دریافت خواهد کرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در فاز یک مطالعات انسانی افراد بین گروه سنی 18 تا 50 سال قرار دارند و نباید بیماری زمینه‌ای داشته باشند و تست کرونای آنها منفی باشد/.
 


شناسه خبر : 17858
امتیاز شما برای این خبر: