سه شنبه 11 آذر
نسخه آزمایشی
1399/08/27
مدیر نظارت بر غذای دانشگاه علوم پزشکی همدان:

ابتلا به دیابت نوع 2 رو به افزایش است

ابتلا به دیابت نوع 2 رو به افزایش است

مدیر نظارت بر غذای دانشگاه پزشکی همدان گفت: حدود 11 درصد جمعیت کشور دیابت دارند و ابتلا به دیابت نوع 2 رو به افزایش است، به همین دلیل باید آمار ابتلا به دیابت در چند سال آینده کنترل شود.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه دکتر مجمد کاظم زاده مدیر نظارت بر غذای دانشگاه با بیان اینکه بیماری دیابت سیر افزایشی دارد گفت لازم است در خصوص پیشگیری و کنترل این بیماری با نگاه جدی تری اندیشیده شود.
 
 
وی ادامه داد: حدود 11 درصد جمعیت کشور دیابت دارند و ابتلا به دیابت نوع 2 رو به افزایش است، به همین دلیل باید آمار ابتلا به دیابت در چند سال آینده کنترل شود.
 
دکتر کاظم زاده اذعان داشت: مردم ایران شیوه تغذیه ای خود را بیشتر مد نظر قرار دهند و از غذاهای فست فود و سرخ شده کمتر استفاده نمایند.
 
وی اظهار داشت: برخی عوامل چون فشار خون با دیابت در ارتباط است و براساس آمارها بیش از 20 درصد جمعیت ایران فشار خون دارند، افزون بر این چربی خون بالا با بیماری دیابت مرتبط است و حدود 22 درصد جمعیت کشور از چربی خون بالا رنج می‌برند.
 
حدود یک سوم بیماران دیابتی کنترل مطلوبی در قند خون خود ندارند و این نشان می‌دهد که باید تلاش‌های بیشتری برای پیشگیری از دیابت و عوارض آن داشته باشیم.شناسه خبر : 17804
امتیاز شما برای این خبر: