سه شنبه 01 تیر
نسخه آزمایشی
1399/08/06
با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای صورت گرفت؛

گامی برای شناسنامه دار کردن مواد اولیه خام گیاهی مصرفی در صنایع تولید فرآورده های طبیعی

گامی برای شناسنامه دار کردن مواد اولیه خام گیاهی مصرفی در صنایع تولید فرآورده های طبیعی

تفاهم نامه همکاری مشترک به منظور توسعه صنایع فرآوری گیاهان دارویی بین سازمان غذا و دارو و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در راستای اجرای سیاست های ترویج و مصرف بهینه گیاهان دارویی منعقد شد.

 به گزارش ایفدانا، این تفاهمنامه به نمایندگی آقای دکتر محمدرضا شانه ساز، و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، به نمایندگی آقای مهندس محمدعلی طهماسبی و با حضور مدیرکل اداره امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل، آقای دکتر منوچهر دادگرنژاد، و مجری طرح ملی گیاهان دارویی، آقای دکتر حسین زینلی امضا شد.

این تفاهم نامه در راستای اجرای سیاست های ترویج و مصرف بهینه گیاهان دارویی و به منظور هم افزایی و استفاده حداکثری از امکانات و ظرفیت ها برای افزایش خود اتکایی و اشتغال زایی و مدیریت دانش در حوزه فرآورده های گیاهان دارویی، و با محوریت توسعه صنایع بسته بندی گیاهان دارویی در سطح کارگاه های کوچک مقیاس؛ و شناسنامه دار کردن مواد اولیه خام گیاهی مصرفی در صنایع تولید فرآورده های طبیعی، به تصویب و امضا رسید.

براین اساس مقرر شد؛
1. پروتکل ها و دستورالعمل های مصوب در اداره کل فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو مرتبط با کارگاه های بسته بندی گیاهان دارویی، به وزارت جهاد کشاورزی اعلام شود.

2.با توجه به نیاز سنجی شرکت ها در مورد مواد اولیه گیاهان دارویی، معاونت باغبانی ظرف مدت 3 ماه آینده نسبت به برنامه ریزی کشت و تولید آن گیاهان در بخش زراعی (جهت جلوگیری از برداشت بی رویه و غیر اصولی گیاهان از منابع طبیعی) اقدام کند.

3. برای رفع موانع تولید، ایجاد پنجره خدمت واحد بین سازمان غذا و دارو و معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در دستور کار قرار دارد و در آینده نزدیک با همکاری دفتر صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت توسعه خواهد یافت./IMG_2703IMG_2715

شناسه خبر : 17746
امتیاز شما برای این خبر: