سه شنبه 06 آبان
نسخه آزمایشی
1399/07/20
معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران:

هم اندیشی معاونت های غذا و دارو سه دانشگاه تهران با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس دانشگاه ایران

هم اندیشی معاونت های غذا و دارو سه دانشگاه تهران با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس دانشگاه ایران

هم اندیشی سه معاونت غذا و دارو ایران، تهران و شهید بهشتی با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و ریاست دانشگاه ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، روز چهارشنبه 16مهرماه سال جاری درسالن اجتماعات ستاد دانشگاه برگزار شد.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران -هم اندیشی سه معاونت غذا و دارو ایران، تهران و شهید بهشتی با حضور رئیس سازمان غذا و دارو  و ریاست دانشگاه ایران به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایران ، روز چهارشنبه 16مهرماه سال جاری درسالن اجتماعات ستاد این دانشگاه  برگزار شد.

در این جلسه کلیه مدیریت ها به شرح مسائل و مشکلات غذا و دارو بویژه در دوران کرونا مرتبط با حوزه خود پرداختند.

دکتر شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو ضمن  اشاره به موج بد و اتفاقات ناگوار پیش رو  و اعداد و ارقام نگران کننده  این روزهای اخیر در دوران بحران کرونا گفت: بحث ذخایر دارو ، تجهیزات پزشکی، ضدعفونی  کننده ها و ماسک  و اقلام مورد نیاز از جمله مباحثی است که باید بیش از پیش با وسواس و دقتی مضاعف پیگیری شود.

وی در ادامه روز جهانی غذا  مصادف با25 مهرماه که امسال به لحاظ ایام تعطیلی در 27 مهرماه برگزار خواهد شد را بهانه ای برای ارتباط با مردم دانست و بر بسترسازی  ،برنامه ریزی  های لازم و استفاده از این فرصت تاکید داشت.

رئیس سازمان غذا و دارو در این  جلسه بحث  بسیار مهم سامانه TTAC   با دستور مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری را  لازم الاجرا دانست و عنوان کرد  موضوع  توسعه و پشتیبانی فرآیند های الکترونیک جاری در سازمان غذا و دارو  بعنوان یکی از اولویت های مهم سازمان غذا و دارو قرار دارد.

ریاست دانشگاه در خصوص تجهیز بیمارستان های جدیدالاحداث از ریاست سازمان درخواست مساعدت و همکاری نمود و دکتر شانه ساز ضمن اشاره به مشکلات کمرشکن ارزی درخصو ص تجهیز بیمارستان های جدیدالتاسیس اظهار امیدواری کرد که با ارزهای   اختصاص داده شده تا حدود زیادی از مشکلات تجهیز بیمارستان ها کاهش پیدا خواهد کرد.

همچنین موضوعات مرتبط با مشکلات طرح PMS مطرح گردید و مقرر شد دستورالعمل دوره ی جدید طرح مذکور موارد مطروحه بازنگری قرار گیرد./


شناسه خبر : 17681
امتیاز شما برای این خبر: