چهارشنبه 28 مهر
نسخه آزمایشی
1399/06/25

راه اندازی سامانه الکترونیک برای برخورد با تخلفات داروخانه ها

راه اندازی سامانه الکترونیک برای برخورد با تخلفات داروخانه ها

معاون مدیر کل اداره بازرسی و شکایات‌ سازمان غذا و دارو از راه اندازی و آغاز به کار سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو به صورت پایلوت با اولویت نظارت بر عرضه و توزیع اقلام کرونایی در داروخانه ها از روز گذشته خبر داد.

به گزارش ایفدانا به نقل از ، زبیده حسینی نسب در نشستی با خبرنگاران در سازمان غذا و دارو گفت: سامانه الکترونیک راه اندازی شده است تا نظارت و بازرسی با سرعت و دقت بیشتری صورت گیرد.

معاون مدیر کل اداره بازرسی و شکایات‌ سازمان غذا و دارو افزود: اولویت نظارتی و بازرسی سازمان غذا و دارو در قالب برنامه پایلوت در چهار دانشگاه علوم پزشکی  تهران و البرز اجرایی شده است و بر این اساس نظارت مستمر بر داروخانه ها خواهیم داشت. توزیع و عرضه اقلام کرونایی شامل ماسک و محلول ضدعفونی در اولویت قرار دارد.

وی ادامه داد: بازرسی ها با مشارکت اداره کل دارو، فرآورده های طبیعی و مکمل و فناوری اطلاعات در حال انجام است و در آینده با رفع موارد فنی موضوع به صورت الکترونیک و به طور تخصصی دنبال خواهد شد.

حسینی نسب افزود: داروخانه ها مراکز مجاز عرضه دارو و فرآورده‌های سلامت محور هستند و کیفیت محصولات سلامت محور عرضه شده قابل اعتماد است و مقرر شده تا نظارت ها به صورت الکترونیک دنبال شود.  به این صورت که دانشگاه‌های علوم پزشکی نتیجه بازرسی‌ها را به صورت برخط در  سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی درج می‌کنند و اطلاعات در سازمان غذا و دارو به روز در دسترس خواهد بود. بر این اساس آمار و اطلاعات تخلفاتی مانند گرانفروشی، عدم حضور مسئول فنی در داروخانه‌ها برخط دریافت خواهد شد تا نظارت ها به دقت و به سرعت صورت گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو به صورت پایلوت با اولویت نظارت بر عرضه و توزیع اقلام کرونایی در داروخانه ها از دیروز راه اندازی شده است تا نظارت و بازرسی با سرعت و دقت بیشتری صورت گیرد.


شناسه خبر : 17620
امتیاز شما برای این خبر: