پنجشنبه 09 بهمن
نسخه آزمایشی
1399/06/23

تامین واکسن مننژیت مورد نیاز کشور تا پایان سال

تامین واکسن مننژیت مورد نیاز کشور تا پایان سال

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: طی 10 روز آینده میزان واکسن مننژیت تامین شده به 100 هزار دوز می رسد و نیاز کشور به این واکسن تا پایا سال تامین می شود.

دکتر سید حیدر محمدی در گفت و گو با ایفدانا، گفت: سازمان غذا و دارو هرساله واکسن مننژیت مورد نیاز زائران حج تمتع، عمره، عتبات و مشمولان خدمت سربازی را تامین می کند که امسال با توجه به عدم اعزام زائر به کشورهای دیگر، تنها به مشمولان نظام وظیفه تزریق می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسن مننژیت در چندین مرحله تامین شده است، عنوان کرد: طی روزهای گذشته 9500 دوز دیگر واکسن مننژیت تامین و تحویل معاونت بهداشتی شده است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ظرف 10 روز آینده این میزان واکسن تامین شده به 100 هزار دوز رسیده و نیاز کشور به این واکسن تا پایان سال رفع خواهد شد.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به کمبود مقطعی این واکسن طی ماه های گذشته، توضیح داد: اقدامات لازم برای تامین این دارو مانند روال سال‌های گذشته صورت گرفته بود که امسال از طرفی  به دلیل تحریم‌های ظالمانه و مشکلات انتقال منابع مالی و از طرف دیگر محدودیت‌های اعمال شده در پروازها به دلیل شیوع کرونا، برنامه‌ریزها را با اختلال مواجه کرد که خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده ظرف مدت کوتاهی  واکسن تامین شد./
IMG_6107شناسه خبر : 17611
امتیاز شما برای این خبر: