يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1399/04/10

محصولات تبلیغاتی ماهواره غیرمجاز است/لیست محصولات تبلیغاتی

محصولات تبلیغاتی ماهواره غیرمجاز است/لیست محصولات تبلیغاتی

تبلیغات دارو یا هر فرآورده‌ای که اثرات درمانی آن اعم از گیاهی یا شیمیایی ثابت نشده است و فاقد مجوز ساخت، تولید و توزیع از سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت باشند، اساساً ممنوع است.

به گزارش ایفدانا، شبکه‌های ماهواره‌ای علیرغم نداشتن از مجوزهای بهداشتی ملی و بین‌المللی مانند تائیدیه‌های سازمان غذا و داروی ایران،  WHO، FDA و ... محصولات آرایشی و بهداشتی و مکمل‌هایی را تبلیغ می‌کنند که بسیاری برخی از آنها فاقد اصالت تولید بوده و حتی تقلبی باشند که مصرف آن‌ها برای سلامت مصرف کنندگان مخاطره‌آمیز است.

براین اساس کالاهای تبلیغی در شبکه های ماهواره ای با نام های تجاری ROYAL به عنوان نگه دارنده ستون فقرات، محصولات با نام های تجاری آیزینیا، تاپسی تیلز، دکتر درما (dr derma)، سیلور گیت(silvergate)، لمسر(lemser)، آرکی (R K) ، پییلینگ اسکین( peeling skin)، لروکس(lerox)، فلاولس(flawless)، محصولات شیر مو hair milk، مراقبت مو و لوسیون ضد ریزش lerox، خمیر دندان silvergate، محصولات شوینده و بهداشتی nano nip، کرم دور چشم rk، کرم ضد چروک prikaten در فهرست محصولات ثبت شده و دارای مجوز از سازمان غذا و دارو وجود ندارد، بنابراین غیرمجاز و تقلبی است.

لازم به ذکر است به دلیل کثرت فراورده های تقلبی تبلیغ شده در ماهواره ها و شبکه های غیرمجاز تاکنون هیچ مجوزی برای تبلیغ این فراورده ها صادر نشده است.


شناسه خبر : 17506
امتیاز شما برای این خبر: