سه شنبه 01 تیر
نسخه آزمایشی
1399/05/08
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی درمراکز عرضه محصولات و داروخانه ها

لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی  درمراکز عرضه محصولات و داروخانه ها

معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هموطنان در مکان‌های پرتجمع به ویژه داروخانه‌ها و مراکز عرضه کالاو خدمات مانند فروشگاهها ،درمانگاهها، مطب های پزشکان، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنندتا انتقال ویروس کرونا را شاهد نباشیم

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر ایرج خدادادی بیان کرد: کادر درمانی در بیمارستان ها اعم از پزشکان و پرستاران و سایر عزیرانی که در حال خدمت رسانی به بیماران هستند و همچنین داروسازان که در سنگر خدمت به بیماران کرونایی قرار دارند  از مردم عزیز یک خواهش دارند و آن هم رعایت فاصله گذاری ایمن و استفاده از ماسک و دستکش جهت پیشگیری از ویروس کرونا هستندو لازم است برای قدردانی از زحمات و کاش بار کاری آنها همه پای کار بیایند تا با خودمراقبتی و حفظ سلامت فردی زنجیره کرونا را قطع کنیم.
دکترخدادادی با اشاره به تجمع مردم در برخی از مطب‌های پزشکان و همچنین در داروخانه‌ها، تصریح کرد: در داروخانه ها برخی موارد شاهد رعایت نشدن  فاصله‌گذاری های اجتماعی هستیم که این موضوع نگران کننده است.
 
وی افزود: تا ریشه کنی کامل ویروس کرونا، لازم است فاصله گذاری اجتماعی  یک متر تا دو متری را  در مطب پزشکان و داروخانه‌ها رعایت کرد.
 
وی گفت:با الزام رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری کرونا کمتر خواهد شد.
عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: گاهی افرادی هستند که بدون علامت ممکن است ناقل بیماری کرونا باشند بنا بر این  ضرورت دارد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از انتقال این  بیماری پیشگیری شود.
 
معاون غذا و دارو ی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان اضافه کرد: لازم است با علامت گذاری و نصب برچسب، فاصله گذاری اجتماعی در محیط داروخانه ها بیشتر رعایت گردد تا پیشگیری بیشتر شود.
 
وی خاطر نشان کرد : مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها و شاغلین این مراکز ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر، از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده  کنند.شناسه خبر : 17489
امتیاز شما برای این خبر: