جمعه 24 مرداد
نسخه آزمایشی
1399/05/08
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

رمدسیویر یک داروی بیمارستانی و سهمیه ای است/دریافت سهمیه قابل قبول برای استان همدان

رمدسیویر یک داروی بیمارستانی و سهمیه ای است/دریافت سهمیه قابل قبول برای استان همدان

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان با بیان اینکه رمدسیویر یک داروی بیمارستانی و سهمیه ای است گفت: خوشبختانه سهمیه قابل قبولی برای استان همدان از وازرتخانه دریافت شده است.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان، دکتر ایرج خدادادی گفت:این دارو بر اساس پروتکل درمانی و نظر پزشکان برای بیمارانی که ضرورت داشته باشد استفاده میشود و در حال حاضر در این زمینه مشکلی نداریم.
 
دکتر خدادادی با اعلام این خبر که با تولید نمونه داخلی رمدسیویر  امیدواریم مشکلی برای توزیع آزادانه آن وجود نخواهد داشته باشد افزود : این دارو یک داروی گران قیمت است که با تولید نمونه داخلی آن  قیمت آن بسیار مناسب خواهد شد و  همچنان امیدوار خواهیم بود که مشکلات مردم  عزیز مان در این زمینه  مرتفع گردد.
 
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان تصریح کرد: داروی رمدسیویر صرفا یک داروی بیمارستانی است که برای بهبود حال بیمارانی که وضعیت مناسبی ندارند بر اساس صلاحدید پزشکان و نیاز بیماران  و بر اساس اندیکاسیون های لازم مورد استفاده قرار میگیرد و اساسا" سهمیه ای در هر استان توزیع میگردد.شناسه خبر : 17488
امتیاز شما برای این خبر: