چهارشنبه 15 مرداد
نسخه آزمایشی
1399/05/05

لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و داروخانه‌ها

لزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اماکن عمومی و داروخانه‌ها

معاون غذا و دارو اراک گفت: همشهریان در مکان‌های پرتجمع به ویژه داروخانه‌ها فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا انتقال ویروس کرونا را شاهد نباشیم.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو: دکتر عباس علیمرادیان معاون غذا و دارو اراک بیان کرد: همچنان سفیدپوشان حریم سلامت،داروسازان پزشکان، پرستاران و کادر درمانی در سنگر خدمت به بیماران کرونا قرار دارند اما برای کم کردن زحمات و تلاش آنها باید همه پای کار بیایند تا با خودمراقبتی و حفظ سلامت فردی بکوشیم تا زنجیره کرونا را بشکنیم.
دکترعلیمرادیان افزود: با اشاره به تجمع مردم در برخی از مطب‌های پزشکان و داروخانه‌ها گفت: در داروخانه ها گاه شاهد بی‌تفاوتی‌ها نسبت به این فاصله‌گذاری هستیم اما همچنان فاصله یک متری تا دو متری را باید در مطب پزشکان و داروخانه‌ها رعایت کنیم تا امکان ابتلا به بیماری از بین برود.
عضو هیات علمی دانشگاه ادامه داد: گاه افرادی هستند که بدون علامت ناقل بیماری بوده که ضرورت دارد با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اجازه ندهیم انتقال بیماری با یک فرآیند سریع انجام شود.
این مقام مسئول گفت:موسسین داروخانه با علامت گذاری و نصب برچسب  فاصله گذاری اجتماعی در محیط داروخانه ها اقدام نمایند و مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌ها و شاغلین این مراکز ضمن رعایت فاصله ایمن با افراد دیگر از دستکش و ماسک در طول حضور در داروخانه استفاده کنند.


شناسه خبر : 17481
امتیاز شما برای این خبر: