سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1399/04/14

صادرات کیت های PCR ممنوع است

صادرات کیت های PCR ممنوع است

رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: کیت های تشخیصی PCR برای انجام آزمایش های تشخیصی در داخل کشور مصرف می شوند و اجازه صادرات ندارند، اما صادرات کیت های تشخیصی سرولوژی که توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شوند، بلامانع است.

به گزارش ایفدانا، دکتر مصطفی قانعی اظهار کرد: هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با شرکت های ایرانی تولید کننده کیت های تشخیصی کرونا قرارداد منعقد کرده و خوشبختانه تمام کیت های مصرفی، تولید داخلی است.
 
وی افزود: متاسفانه برخی افراد در خصوص توانمندی تولید کنندگان کیت های تشخیصی داخلی، مطالبی را عنوان می کنند اما هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با این تولید کنندگان قرارداد بسته و اقدام به خرید این کیت ها کرده است
 
رییس کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از چالش هایی که کشور با آن روبرو است، انتقال پول و ارز است و این مشکلات ارتباطی به تولید کنندگان ندارد که بگوییم چرا تولید کنندگان اقدام به تولید بیشتر کیت های تشخیصی نکرده اند. در حال حاضر نیاز کشور به یک میلیون کیت الایزا تامین شده و بازار آن برای تولید بیشتر وجود ندارد چون این کیت ها، کاربرد مطالعاتی و اپیدمیولوژی دارند/.


شناسه خبر : 17390
امتیاز شما برای این خبر: