شنبه 14 تیر
نسخه آزمایشی
1399/04/03
مسئول بازرسي و پاسخگويي به شكايات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

عرضه مكمل های ورزشی و پودرهای نیروزا غیر از داروخانه ها ممنوع است

عرضه مكمل های ورزشی و پودرهای نیروزا غیر از داروخانه ها ممنوع است

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار کرد: عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای نیروزا غیر از داروخانه ها ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، اظهار کرد: عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای نیروزا غیر از داروخانه ها ممنوع است.

موسی ظهیری نژاد گفت: براساس دستورالعمل های وزارت بهداشت تنها محل مجاز عرضه مکمل های ورزشی و پودرهای نیروزا داروخانه ها هستند و هیچ مغازه و یا سوپرمارکت ی در سطح عرضه حق فروش کالاهای مذکور را ندارد.

وی ادامه داد: شهروندان در صورت مشاهده مراکز عرضه یا محل های دپو و انبارش غیرمجاز مراتب را به سامانه ۱۹۰ اعلام و یا از طریق تماس با شماره ۳۲۲۳۲۳۵۲ مرکز رسیدگی به شکایات معاونت غذا و دارو اهواز موضوع را اطلاع دهند تا از طریق پلیس فتا و سازمان های رسیدگی شامل تعزیرات و دادسرای عمومی و انقلاب مورد پیگیری قرار گیرد.

ظهیری نژاد بیان کرد: هم استانی های عزیز در زمان مراجعه به داروخانه جهت خرید داروی خارجی از برچسب اصالت روی بسته بندی حتماً اطمینان حاصل کنند و بعد از آن اطلاعات مندرج روی آن را با اپلیکیشن TTAC یا با استفاده از سامانه پیامکی ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام و بعد از تایید اصالت آنرا خریداری و مصرف کنند.

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه محل مجاز عرضه و فروش دارو فقط داروخانه است و عرضه دارو بصورت اینترنتی فقط توسط داروخانه و با نظارت مسئول فنی داروساز و در صورت اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو قابل انجام می باشد، یادآور شد:  هرنوع تبلیغ در فضای مجازی بدون اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو جرم محسوب می شود.

ظهیری نژاد همچنین در پایان گفت: هم استانی های عزیز موارد تخلف را به سامانه ۱۹۰ اعلام و یا از طریق تماس با شماره ۳۲۲۳۲۳۵۲ مرکز رسیدگی به شکایات معاونت غذا و دارو اهواز موضوع را اطلاع داده تا از طریق پلیس فتا و سازمان های رسیدگی شامل تعزیرات و دادسرای عمومی و انقلاب مورد پیگیری قرار گیرد.شناسه خبر : 17351
امتیاز شما برای این خبر: