شنبه 14 تیر
نسخه آزمایشی
1399/03/31
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد

ارائه بیش از 9.5میلیارد ریال مساعدت دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند در سال 1398

ارائه بیش از 9.5میلیارد ریال مساعدت دارویی به بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند در سال 1398

در سال 1398، بیش از نه و نیم میلیارد ریال به بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند ساکن در منطقه جغرافیایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مساعدت دارویی شده است.

به گزارش ایفدانا و به نقل از معاونت غذا و داروی زاهدان، در سال 1398، بیش از نه و نیم میلیارد ریال به بیماران خاص و صعب العلاج نیازمند ساکن در منطقه جغرافیایی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مساعدت دارویی شده است.

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو زاهدان- دکتر فرجیان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با اعلام این خبر، افزود: در طول سال گذشته بیش از چهار هزار بیمارخاص و صعب العلاج نیازمند در استان با مراجعه به معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از مساعدت دارویی بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: با توجه به محدودیت اعتبارات اختصاص یافته و نوسانات بازار ارز و افزایش قیمت داروها، در سال گذشته سعی شد تا با مدیریت هزینه ها و منطقی کردن روند ارائه مساعدت ها، به نحوی عمل شود تا بیماران نیازمند بیشتری، از مساعدت دارویی بهره مند شوند.

دکتر فرجیان با بیان اینکه مطابق دستورالعمل های وزارتی، داروهای خارجی که مشابه داخلی آنها در بازار دارویی کشور وجود دارد، تحت پوشش مساعدت دارویی قرار نمی گیرد، اظهار داشت: گاهی پیش می آید که برخی بیماران علیرغم وجود مشابه ایرانی یک داروی، اصرار بر تهیه برند وارداتی آن دارند لذا باید هزینه دارو را بصورت کامل خودشان بپردازند و این موضوع ربطی به کمبود دارو ندارد.

 وی در رابطه با نحوه ارائه مساعدت دارویی در سال جاری نیز گفت: مساعدت دارویی در سال 99 کماکان مطابق شیوه نامه سال قبل ادامه می یابد اما تا زمان ابلاغ شیوه نامه جدید و اختصاص اعتبارات سال 1399، قادر به پذیرش بیمار و تشکیل پرونده جدید نخواهیم بود./


شناسه خبر : 17343
امتیاز شما برای این خبر: