شنبه 14 تیر
نسخه آزمایشی
1399/03/27

تولید چهار خمیر دندان گیاهی در استان همدان

تولید چهار خمیر دندان گیاهی در استان همدان

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از تولید نخستین خمیر دندان گیاهی در مرکز تحقیقات علم و فناوری استان خبر داد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از  روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر محمد کاظم‌ زاده در گفتگوی تلفی خود با خبرگزاری ایسنا درباره تولید چهار خمیر دندان گیاهی با طعم های مختلف اظهار کرد:چهارنوع خمیر دندان گیاهی در مرکز پارک علم و فناوری استان همدان تولید می شود که در کمیسیون فنی صدور پروانه های بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان مجوز های لازم را دریافت کرده است.
 
وی ادامه داد: محصول فوق مردادماه سال ۹۸ از معاونت غذا و‌ داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان مجوزهای لازم جهت تولید و ساخت خمیر دندان گیاهی با اسانس‌های دارچین، نعناع فلفلی، استویا و آویشن که در طب سنتی خواص مفیدی دارند دریافت کرده است.
 
دکتر کاظم‌ زاده با بیان اینکه تولید این خمیر دندان اتفاق نوآورانه‌ای است، عنوان کرد: در این محصول از مواد شیمیایی کمتری استفاده شده و پایه و اساس آن ترکیبات گیاهی است.
 
وی اضافه کرد: عامل کف‌زائی که در خمیر دندان‌ها وجود دارد معمولا ماده شیمیایی است، و در این محصول ماده جدیدی که نوعی عصاره چوبک است جایگزین شده که باعث می‌شود طبیعی بودن خمیر دندان حفظ شود.
 
مدیر غذا و محصولات آرایشی و بهداشتی دانشگاه  با اشاره به اینکه از مزایای این خمیر دندان استفاده از مواد گیاهی و سنتی موجود در آن است، خاطرنشان کرد: استفاده از مواد طبیعی باعث شده است که طبیعت خمیر دندان حفظ شود و‌ حتی برای فلوراید که ماده‌ای ضد عفونی کننده در تمام خمیر دندان‌ها است عصاره طبیعی چوبک را جایگزین کرده‌اند.
 
وی در خاتمه گفت: به عنوان مثال در این خمیر دندان از عسل که دارای خاصیت های فراوان از جمله کنترل میکروب است، آب دیونیزه جهت ضدعفونی و رنگ مجاز خوراکی استفاده شده است/.
شناسه خبر : 17337
امتیاز شما برای این خبر: