يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1399/03/13

قیمت‌گذاری فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در سازمان غذا و دارو/ قیمت مکمل تعدیل می‌شود

قیمت‌گذاری فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در سازمان غذا و دارو/ قیمت مکمل تعدیل می‌شود

معاون اجرایی اداره کل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری مکمل‌ها از اواخر سال 98 در سندیکاها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط صورت نمی‌گیرد، گفت: قیمت‌گذاری مکمل‌ها با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در سازمان غذا و دارو صورت خواهد گرفت.

دکتر محمود آل‌بویه با اشاره به اینکه قیمت‌گذاری مکمل‌ها درگذشته توسط سندیکاها، اتحادیه ها و انجمن های مرتبط مکمل صورت می‌گرفت، اظهار کرد: با توجه به ایراداتی که سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به این موضوع وارد کرد، مقرر شد مجددا کمیسیون قیمت‌گذاری این محصولات در سازمان غذا و دارو تشکیل و قیمت‌گذاری روی فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل در این سازمان صورت گیرد.
 
وی افزود: سندیکاها، اتحادیه ها، انجمن های مرتبط و تولیدکنندگان با توجه به افزایش قیمت مواد جانبی و تغییر قیمت ارز، بر افزایش قیمت فراورده‌ها تاکید دارند، اما با توجه به اینکه سازمان غذا و دارو یک‌نهاد دولتی است، منافع عمومی را در اولویت قرار داده و درعین‌حال تلاش می‌کند تولیدکنندگان نیز متحمل زیان نشده و انگیزه قوی برای ادامه فعالیت داشته باشند.
 
دکتر آل‌بویه با اشاره به اینکه کمیسیون قیمت‌گذاری این فراورده ها تشکیل ولی در خصوص قیمت گذاری به نتیجه نرسیده است، عنوان کرد: اختلاف‌نظری بین سندیکا و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان وجود دارد که منتظر مرتفع شدن این اختلاف هستیم تا قیمت فراورده‌ها در کمیسیون مربوطه موردبازنگری قرارگرفته و تعدیل شود.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر تصمیماتی در خصوص قیمت  شیرخشک های متابولیک  و غذاهای ویژه، در این کمیسیون اتخاذ شده است، خاطرنشان کرد: شرکت‌های تولیدکننده نیز مشتاقانه خواهان ارائه قیمت‌های جدید هستند که امیدواریم با تشکیل کمیسیون‌ها قیمت‌های جدید تعیین شوند./


شناسه خبر : 17294
امتیاز شما برای این خبر: