يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1399/01/06

ورود ۲ محموله اهدایی چین به ایران در روزهای آتی

ورود ۲ محموله اهدایی چین به ایران در روزهای آتی

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به تحویل ۷۷ پالت دارو و تجهیزات پزشکی کمک‌های اهدایی چین به ایران گفت: طی روزهای آینده حداقل دو محموله دیگر از سوی چین وارد کشور خواهد شد.

به گزارش ایفدانا، دکتر شانه‌ساز، در مراسم بازدید از کمک‌های بشردوستانه کشور چین به ایران اظهار کرد:  با توجه به اینکه از شروع بحران کرونا در چین، جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که کمک‌های خود را ارسال کرد، مورد تقدیر مردم و دولت چین قرار گرفت. 


معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینکه حداقل دو محموله اینچنینی نیز از سوی کشور چین در راه است و به زودی وارد کشور می‌شود، عنوان کرد: این محموله ها شامل تمام اقلام مورد نیازمان است که هم شامل دارو، محلول ضد عفونی، تجهیزات پزشکی اعم از دستکش، ماسک، لباس، دستگاه اکسیژن ساز و ... می‌شود که در اسرع وقت در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت.


وی در مورد کمک های پزشکان بدون مرز نیز توضیح داد: اقلام اهدایی بیمارستان ۴۷ تخت خوابی بود که فعلاً خوشبختانه در بحث بیمارستان صحرایی و تخت مشکلی نداریم و با برنامه‌ریزی سریعی که در یک ماه گذشته بین وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و بقیه دستگاه های داخل کشور انجام شد، مشکلی در این حوزه نداشتیم.


شانه ساز خاطرنشان کرد: هر کشوری که بدون نیت و غرض خاصی و بر اساس حس بشردوستانه خود کمک کند، استقبال می‌کنیم.


وی در ادامه با تقدیر از وزارت بهداشت و مردم و دولت چین گفت: در شرایطی که چین هنوز درگیر مشکلات ناشی از ویروس کروناست به وظایف انسانی خود عمل کرده و بدون هیچ چشم داشتی کمک‌های خود را در چندین مرحله تحویل ایران داده است که به نمایندگی از وزیر بهداشت از این حقوق بشر دوستانه مردم چین تقدیر می کنم.


وی تصریح کرد: سازمان غذا و دارو به عنوان حوزه تخصصی سعی کرده است به وظیفه خود عمل کرده و استانداردهای لازم را برای انتقال سریع کمک های دریافتی به مراکز درمانی انجام دهد.


 رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ۷۷ پالت به عنوان بخشی از کمک‌های دولت چین به مردم ایران تحویل گرفته شد، اظهار کرد: کشور چین علاوه بر اقلام متنوع دارویی، تجهیزاتی مانند ماسک، لباس، سیستم های اکسیژن ساز و غیره  تجربه خود را در مقابل گسترده با این بیماری در اختیار است ایران قرار داده است که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

شناسه خبر : 17093
امتیاز شما برای این خبر: