جمعه 24 مرداد
نسخه آزمایشی
1399/01/05
روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد

تولید محلول ضدعفونی کننده دست در دانشکده داروسازی شیراز

تولید محلول ضدعفونی کننده دست در دانشکده داروسازی شیراز

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تولید محلول ضدعفونی کننده دست و مایع ضدعفونی کننده سطوح به صورت انبوه خبر داد.

 

به گزارش ایفدانا و به نقل از  روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «امیر آزادی» گفت: برای تامین نیاز بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه، در کمیته بحران دانشکده داروسازی مصوب شد که محلول ضد عفونی کننده دست، طبق پروتکل سازمان جهانی بهداشت «WHO» و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزان انبوه تولید و در اختیار واحد های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار بگیرد.

او افزود: با همت تیمی از دانشکده داورسازی به سرپرستی دکتر «غلامحسین یوسفی» عضو هیات علمی گروه فارماسیوتیکس و کارشناسان آزمایشگاه و با توجه به هماهنگی با معاونت غذا و داروی دانشگاه، روزانه ۳ هزار لیتر محلول ضدعفونی دست در این دانشکده تولید می شود.

 

رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه ادامه داد: محلول های ضدعفونی تهیه شده، با هماهنگی معاونت غذا و دارو، در بیمارستان های دولتی و خصوصی استان و تعدادی از داروخانه های منتخب توزیع می شود.

دکتر آزادی اضافه کرد: تمامی فرآیند تولید از پیگیری مواد اولیه، تهیه فرمول محلول طبق استانداردهای اعلام شده سازمان بهداشت جهانی « WHO» انجام می شود./شناسه خبر : 17088
امتیاز شما برای این خبر: