سه شنبه 03 خرداد
نسخه آزمایشی
1398/12/20
انستیتو پاستور ایران اعلام کرد

تکذیب مطالب فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی در مورد کیفیت کیت های تشخیصی در کشور

تکذیب مطالب فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی در مورد کیفیت کیت های تشخیصی در کشور

انستیتو پاستور ایران در اطلاعیه ای، مطالب فایل صوتی منتشر شده در فضای مجازی در مورد کیفیت کیت های تشخیصی در کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایفدانا، اخیرا فایلی صوتی در فضای مجازی منتشر شده است که یک خانم با ادعای داشتن جلساتی با مسئولین وزارت بهداشت و انستیتو پاستور ایران، با بیان ادعاهایی نظیر مشکلات کیت های تشخیصی ملکولی در کشور، لزوم عدم مصرف مکمل ها و ارائه درمان جدیدی برای کروناویروس در گیلان، باعث تشویش اذهان عمومی شده است.

لذا بنابر این اطلاعیه، به استحضار می رساند که این فایل نظیر فایل های صوتی مشابه، جهت تشویش اذهان عمومی منتشر شده است و چنین فردی جلساتی با مسئولین و کارشناسان انستیتو پاستور ایران و طبق بررسی های به عمل آمده با مسئولین وزارت بهداشت نداشته است و بسیاری از ادعاهای ایشان نظیر مشکل در کیفیت کیت های مورد استفاده تشخیصی برای کروناویروس در کشور صحیح نیست.

کیت های مورد استفاده تشخیصی در کشور مورد تایید و اهدایی سازمان جهانی بهداشت است و حدود 30 آزمایشگاه تشخیصی کروناویروس در سراسر کشور، توسط متخصصین خود به صورت شبانه روزی در تلاشند تا بهترین خدمات ممکن را به کشور ارائه دهند.

لازم به ذکر است که در بازدید هفته گذشته تیم سازمان جهانی بهداشت از انستیتو پاستور ایران، ضمن اظهار شگفتی از راه اندازی شبکه آزمایشگاهی در گستره وسیع در کمتر از ده روز در ایران، آن را به عنوان یک مدل موفق و  مورد توجه این سازمان دانست. به گفته کارشناسان تیم سازمان جهانی بهداشت، شبکه آزمایشگاهی ایران می تواند به عنوان درس آموخته ای برای سایر کشورها نیز استفاده شود./
شناسه خبر : 17042
امتیاز شما برای این خبر: