سه شنبه 12 فروردین
نسخه آزمایشی
1398/11/22

رونمایی از فاز اول بزرگ ترین مجتمع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاهی

رونمایی از فاز اول بزرگ ترین مجتمع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاهی

بزرگ ترین مجتمع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاهی با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.به گزارش ایفدانا، مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی جمهوری اسلامی ایران و گرامیداشت دهه فجر سال 98 افتتاح و راه اندازی شد. 

 در این مراسم از محصولات بیش از ۱۰ شرکت نوپای مستقر در مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران که تجاری شده برخی شرکت ها بودند،  رونمایی شد.  

مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، یکی از مهم ترین ساختارهای دانشگاه های نسل سوم محسوب شده که در سه حوزه، آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی، توسعه فناوری و تجاری سازی و توسعه خدمات بالینی سلولی فعالیت می کنند.

این مراکز با تامین زیر ساخت های آزمایشگاهی و پذیرش هسته های فناور و شرکت های نوپا متشکل از اساتید و دانشجویان، بستر لازم را برای تبدیل ایده ها و دانش به محصول را فراهم و با جلب مشارکت صاحبان سرمایه زمینه تجاری سازی دانش اساتید و دانشجویان را فراهم می آورند، این روند همان کریدور تبدیل ایده تا محصول و دانش به ثروت است.

مراکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به عنوان یکی از ساختارهای مهم تبدیل دانشگاه های نسل دوم به دانشگاه های نسل سوم کمک می کنند تا مراکز علمی ما علاوه بر دانش و دانش آموخته بر اساس نیاز جامعه و بازار به تولید فناوری مورد نیاز کشور و دانش آموخته کارآفرین هم بپردازند و عملا از یکسو نیاز جامعه را پاسخ داده و از محل فروش فناوری منتج از تحقیقات دانشگاهی درآمدی برای دانشگاه ها کسب کنند./

شناسه خبر : 16936
امتیاز شما برای این خبر: