جمعه 20 تیر
نسخه آزمایشی
1398/11/01
توسط معاونت غذا و دارو کرمانشاه برگزار شد

کارگاه آموزشی مکمل های ورزشی برای مربیان باشگاههای بدنسازی

کارگاه آموزشی مکمل های ورزشی برای مربیان باشگاههای بدنسازی

مدیر نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: یک رژیم غذایی مناسب می تواند بسیاری از نیازهای ورزشکاران را برآورده سازد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی کرمانشاه، دکتر کیومرث رحیمی در کارگاه آموزشی مکمل های ورزشی در روز دوشنبه 30دی ماه با حضور مربیان و مؤسسین باشگاههای  بدنسازی در سالن جلسات بوستان برگزار شد گفت: اغلب ورزشکاران مکمل های ورزشی را به عنوان جایگزین رفتارهای غذایی در نظر می گیرند که یک عمل نادرست است.

وی افزود: یک رژیم غذایی مناسب بسیاری از نیازهای ورزشکاران را برآورده می کند. برخی از مکمل ها نیز در صورتی که به درستی مصرف شوند می توانند برای ورزشکار مفید باشند.

دکتر رحیمی  خاطر نشان ساخت : وجود باورهای غیر علمی در مورد تأثیر داروهای نیروزا در افزایش توان، ناآگاهی مربیان و ورزشکاران از عوارض جانی بسیار خطرناک سوء مصرف داروهای نیروزا عدم پیگیری جدی مسئولین ورزشی کشور از جمله علل رواج مصرف بی رویه این داروها است.

وی در ادامه به عوارض خطرناک مصرف غیر منطقی این داروها اشاره کرد و افزود: احتباس آب و نمک، افزایش فشارخون، مشکلات قلبی و عروقی، عقیمی ، اختلال در قاعدگی، کلفت شدن صدا و آکنه شدید و نیز عوارض روانی از قبیل افسردگی، هیجان بیش از حد، پرخاشگری، بی ثباتی عاطفی و حالت تهاجمی و خشونت از جمله عوارض مصرف غیر منطقی داروهای نیروزا است.

در ادامه جلسه دکتر حسین بیگلری رییس دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در خصوص عوارض سوء مصرف مکمل های ورزشی مطالبی را ارائه داد./


شناسه خبر : 16909
امتیاز شما برای این خبر: