يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1398/10/28

عرضه مکمل‌ در فروشگاه و باشگاه‌های ورزشی مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست

عرضه مکمل‌ در فروشگاه و باشگاه‌های ورزشی مورد تائید سازمان غذا و دارو نیست

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو با تأکید بر اینکه مکمل‌های ورزشی عرضه‌شده در داروخانه‌ها مورد تائید سازمان غذا و دارو است، گفت: سلامت مکمل‌های فروشگاه و باشگاه‌های ورزشی با برچسب و بدون برچسب تائیدیه سازمان را ندارند.

منوچهر دادگرنژاد در گفت‌وگو با ایفدانا اظهار کرد: مردم باید برای اطمینان از سلامت مکمل های تغذیه ای و ورزشی خریداری‌شده از طریق سامانه تیتک و یا ارسال پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲، اصالت فراورده های سلامت را استعلام کنند و در صورت دریافت پیام تکرار و یا خطا حتما موضوع را به سازمان اطلاع‌رسانی کنند.

وی افزود: گزارشات مردمی در واحد آی‌تی سازمان و بخش حقوقی بررسی‌شده و در صورت احراز تخلف، محصولات از سطح عرضه جمع‌آوری و با شرکت متخلف برخورد خواهد شد.

مدیرکل فراورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در مورد فراورده‌هایی که با بسته‌بندی مشابه فراورده‌های خارجی در باشگاه‌های ورزشی و فروشگاه‌ها عرضه می‌شود، گفت: از نظر سازمان غذا و دارو فراورده‌هایی که از چرخه توزیع رسمی کشور خارج‌شده‌اند، چه با برچسب و چه بدون برچسب اصالت، مورد تائید سازمان نیستند، چراکه عدم دست‌کاری فراورده شفاف نیست.

وی با تأکید بر اینکه ازنظر سازمان غذا و دارو چرخه رسمی فراورده‌های سلامت‌محور،کارخانه تولیدی، شرکت واردکننده، شرکت پخش و درنهایت داروخانه‌ها هستند، عنوان کرد: اگر فراورده‌ای به هر دلیل از این چرخه خارج شود، ازنظر سازمان غذا و دارو قاچاق محسوب شده و سلامت آن مورد تائید نیست./


شناسه خبر : 16880
امتیاز شما برای این خبر: