يكشنبه 12 تیر
نسخه آزمایشی
1398/10/07

پیشرفت مبتنی بر دانش و تکنولوژی بومی در دوره تحریم‌ها

پیشرفت مبتنی بر دانش و تکنولوژی بومی در دوره تحریم‌ها

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: عاملی که باعث شده در شرایط تحریم مقاومت کنیم و نسبت به کشورهای اطراف خود پیشرفت مبتنی بر دانش و تکنولوژی بومی داشته باشیم، صبر و مقاومت جهادی است.

به گزارش ایفدانا، دکتر محمدرضا شانه ساز در مراسم افتتاح سايت جديد توليدات آرايشی و بهداشتی شركت داروسازی مينو با اشاره به تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ایران، تصریح کرد: تحریم‌ها انگیزه‌ای برای کار و تلاش بیشتر نخبگان و فعالان صنعت کشور شده است تا باکار جهادی و تولید بیشتر و بهتر به مردم خدمت‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت مجموعه مینو در حوزه دارویی کشور مانند سافت ژل و قرص جوشان، افزود: با توجه به حجم گسترده تحریم‌هایی که در حوزه غذا، دارو و تجهیزات پزشکی با آن مواجه هستیم، افتتاح یک سایت جدید با تجهیزات کامل و تکنولوژی به روز توسط یک برند خوش‌نام، و سعی در برطرف کردن نیازهای جامعه، بسیار ارزشمند است و یقیناً می‌تواند یک جهش اقتصادی بسیار مثبتی را در کشور ایجاد کند.

هدف‌گذاری برای  صادرات محصولات آرایشی و بهداشتی

در ادامه دکتر بهفر مدیرکل امور آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با اشاره به اهمیت حوزه آرایشی و بهداشتی پرداخت و گفت: صادرات در حوزه فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی، سختی‌های حوزه دارویی را ندارد و با توجه به چالش‌هایی که در حوزه صادرات محصولات دارویی وجود دارد می‌توانیم نگاه بیشتری به صادرات در این حوزه داشته باشیم.

وی افزود: صادرات در حوزه کازمتیک با علم به اینکه وظیفه اصلی آن حفظ سلامت فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی است به توانمندی، خلاقیت و هنر تولیدکننده بستگی دارد.

مدیرکل امور آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: سیاست سازمان واگذاری و برون‌سپاری امور است و امیدوارم با هماهنگی در تمام حوزه‌های ستادی، دانشگاهی و تولید وجود دارد بتوانیم در سال آینده شاهد صادرات محصولاتمان به کشورهای دیگر باشیم. معتقدم که در بحث کیفیت هیچ کمبودی نسبت به محصولات وارداتی نداریم و حتی می‌توانیم ایده‌ها و ادعاهای جدید و نوینی در این حوزه داشته باشیم./


شناسه خبر : 16754
امتیاز شما برای این خبر: