يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1398/08/13

کمبودی در زمینه پانسمان بیماران «ای بی» وجود ندارد

کمبودی در زمینه پانسمان بیماران «ای بی» وجود ندارد

مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمبودی در زمینه پانسمان بیماران «ای بی» وجود ندارد، گفت: مصرف پانسمان‌ها باید مدیریت شود.به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری فارس، حسین صفوی در رابطه با مشکلات بیماران «ای بی» گفت: بودجه‌ای برای پانسمان این بیمارها ارائه شده و بطور رایگان این خدمت برای بیماران «ای بی» انجام می‌شود.

مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار کرد: از اردیبهشت ماه سال ۹۷ در ۶ نوبت به دلیل تحریم‌ها خدمات به بیماران ارائه شده است.

وی افزود : مصرف پانسمان‌ها بایستی مدیریت شود و باتوجه به شرایط بیمار می‌توان مصرف معقول و خوبی در کشور انجام داد تا این افراد با مشکل کمبود مواجه نشوند.

وی در رابطه با بحث تولید داخلی مواد پانسمان ها بیان کرد: در دنیا  ۳ الی ۴ برند این پانسمان‌ها را تولید می‌کنند. ما در کشورمان دانش فنی تولید پانسمان‌های پیشرفته مانند سوختگی را داریم و از تولید کنندگان درخواست این تقاضا را داریم که در این حوزه هم بتوانیم تولید داشته باشیم.

صفوی در پاسخ به سوالی در رابطه با کمبود پانسمان‌ها گفت: تعداد پانسمان‌ها مطابق با آمار سال گذشته است و هیچ کمبودی وجود ندارد، در ۶ نوبت کالاها وارد کشور شده و به خانه‌های «ای بی» ارائه شده است. و صحبت‌های مطرح شده در زمینه ی کمبود پانسمان تکذیب می‌شود.

شناسه خبر : 16435
امتیاز شما برای این خبر: