سه شنبه 09 آذر
نسخه آزمایشی
1398/07/08
رئیس سازمان غذا و دارو:

آمادگی سازمان غذا و دارو برای همکاری های بیشتر در حوزه دارو

آمادگی سازمان غذا و دارو برای همکاری های بیشتر در حوزه دارو

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به رسیدن ایران به توان تولید دارو، در ایران گفت: آماده همکاری برای انتقال تکنولوژی و صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به کشور کوبا هستیم.

به گزاش ایفدانا، دکتر محمدرضا شانه ساز در دیدار با هیاتی از کوبا، اظهار کرد: در زمینه تولید دارو توانسته ایم به مرزهای خودکفایی نزدیک شویم و در حوزه تجهیزات پزشکی نیز صفر تا صد درصد اقلام های تک را در کشور تولید می‌کنیم. درزمینه مواد اولیه دارویی، حدود 60 درصد از نیاز کشور را در داخل تولید و تامین می کنیم.

وی افزود: کشور کوبا صاحب دانش و تکنولوژی مخصوصا در حوزه بایوتکنولوژی است و مطمئن هستیم که متخصصان کوبا می توانند در کنار متخصصان ایران کارهای ارزشمند را خلق کنند.

بخش های کنترلی ما نیز مانند اداره کل آزمایشگاه کنترل غذا و دارو و ازمایشگاه تجهیزات پزشکی امکاناتی را دارند که می توانند زمینه خوبی برای همکاری ها در این حوزه را ایجاد کنند.

در ادامه رافائل پرز کریستیانو مدیرکل سازمان تنظیم مقررات دارویی تجهیزات و وسایل پزشکی جمهوری کوبا عنوان کرد: ما می توانیم بسیاری از اقلام دارویی ایران مانند محصولات نهایی و مواد اولیه تولید را وارد سیستم سلامت بهداشت کوبا کنیم.

وی با اشاره به این که کشور کوبا به مواد اولیه دارویی نیاز دارد تصریح کرد: در حوزه فرمولاسیون و تهیه داروها، از مواد اولیه وارداتی بهره می بریم .

کریستیانو با اشاره به اینکه یکی از زمینه‌های مهم همکاری کوبا و ایران می تواند دسترسی به مواد اولیه دارویی تولید ایران باشد، گفت: کوبا همچنین تجهیزات پزشکی مورد نیاز را از اروپا خریداری می کند و برای ما تحسین برانگیز است که ایران در حوزه ساخت تجهیزات پزشکی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است که در این زمینه هم می توانیم از تولیدات کشور ایران بهر مند شویم.

شناسه خبر : 16197
امتیاز شما برای این خبر: