چهارشنبه 30 بهمن
نسخه آزمایشی
1398/06/17

توضیح سازمان غذا و دارو درمورد قیمت یک نوع داروی بیماران ام اس

توضیح سازمان غذا و دارو درمورد قیمت یک نوع داروی بیماران ام اس

مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اختلاف قیمت یک نوع از داروهای بیماران ام اس، توضیح داد.

دکتر غلامحسین مهرعلیان در گفت و گو با ایفدانا با اشاره به اینکه قیمت داروهای ام اس تولید یک شرکت مربوط به کاهش تعهد سازمان در قالب تفاهم نامه نیست، گفت: شرکت رقیب تقاضای قیمت پایین تری را برای یک داروی مصرفی (سینووکس) با همان اندیکاسیون داشت که با تائید سازمان، شرکت های بیمه گر پایه قیمت خود را برای آن اندیکاسیون پایین آورده اند.
 
وی افزود: این موضوع سبب ایجاد اختلاف قیمت با داروی رقیب شده و اگر بیمار بخواهد داروی با قیمت بالا را مصرف کند، پرداختی از جیبش افزایش می یابد.
 
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با مدیریت درمان بیماری های خاص معاونت درمان، معاون درمان و شورای عالی بیمه برای جلوگیری از افزایش میزان پرداختی از جیب بیماران، مقرر شد تا انجام کارشناسی های لازم،  پرداخت این 2 داروی بیماران ام اس که شباهت زیادی از لحاظ فرم تزریق و اندیکاسیون باهم دارند، با دو پایه در بیمه صورت بگیرد و بنا به تشخیص پزشک، در صورت تجویز هر کدام از برندها، بیمه اختلاف قیمت را پرداخت کند.
 
وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون هیچ بیماری بابت این اختلاف قیمت، هزینه بیشتری را از جیب پرداخت نکرده است./


شناسه خبر : 16049
امتیاز شما برای این خبر: