يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1398/04/23
رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد:

تسهیل در روند صدور پروانه ساخت

تسهیل در روند صدور پروانه ساخت

رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی، بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.

به گزارش ایفدانا، مهندس رزا مختاری رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی اظهار کرد: اولین سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت تجهیزات پزشکی در سال 1395 رونمایی شد و پس از طی مراحل فنی و تایید محصول به صورت الکترونیکی، صدور پروانه ساخت به صورت فیزیک انجام و تحویل تولیدکننده می شود.

وی افزود: با توجه به بروزرسانی و بهره برداری از سامانه جدید ثبت و صدور پروانه ساخت تولید داخل، از این پس صدور پروانه ساخت الکترونیکی جایگزین صدور پروانه ساخت فیزیکی می شود.

وی خاطرنشان کرد: با صدور اولین پروانه ساخت الکترونیکی برای تولید تجهیزات پزشکی در سامانه جدید در تاریخ  15 تیر ماه سال 98 بخشی دیگر از سیاست ها و برنامه های اداره کل تجهیزات پزشکی در راستای تسهیل در روند صدور پروانه ساخت انجام شد.

مهندس مختاری ادامه داد: با راه اندازی این سیستم، شرکت های متقاضی دریافت پروانه ساخت تجهیزات و ملزومات پزشکی، پس از ثبت پرونده در سامانه ثبت و صدور پروانه ساخت در پورتال imed.ir و تایید نهایی، نیازی به ارسال درخواست از سوی متقاضی برای صدور پروانه نخواهند داشت و پروانه ساخت، پس از تایید رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی و پرداخت هزینه توسط متقاضی (مطابق تعرفه مصوب دولت بر اساس ماده 24 قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت) صادر می شود.   

رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات و ملزومات پزشکی در پایان گفت: تحقق دولت الکترونیک، سرعت در صدور پروانه ساخت، کمتر شدن بورکراسی اداری، منظم تر شدن روال صدور پروانه و ایجاد ارتباط بیشتر بین پروانه ساخت و کد ثبت IRC محصولات تولیدی، از مزایای سامانه جدید ثبت و صدور پروانه تولید داخل است.

گفتنی است، تصویر پروانه ساخت صادر شده و لیست های پیوست آن در پورتال ( imed.ir بخش استعلام تولید کنندگان دارای پروانه ساخت) به صورت برخط قابل نمایش و استعلام است./

شناسه خبر : 15742
امتیاز شما برای این خبر: