پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1398/02/23

کمبود باطری قلب نداریم

کمبود باطری قلب نداریم

مدیرکل نظارت و ارزیابی تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: هیچ کمبودی در زمینه باطری قلب وجود ندارد و از اسفندماه سال گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است و تعداد قابل توجهی از این تجهیزات در انبار هیات امنای ارزی وجود دارد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدحسین صفوی افزود: صف انتظار باتری قلب مانند همیشه است و هیچ ارتباطی به وضعیت تحریم ندارد و هرگاه باتری قلب برای بیماری لازم باشد، صف انتظار شکل می گیرد.


وی افزود: در ارتباط با ضربان ساز (پیس میکر Pacemaker) و دفیبریلاتور قلبی داخلی (آی سی دی ICD) ممکن است هنگامی که بیماران توسط بیمه و دولت پوشش داده می شوند، مانند همه جای دنیا با توجه به اینکه وضعیت بیمار چقدر ضروری است، صف انتظار شکل بگیرد.


صفوی تاکید کرد: هیچ کمبودی در زمینه پیس میکر و آی سی دی وجود ندارد و از اسفندماه سال گذشته برنامه ریزی های لازم در این زمینه انجام شده است و تعداد قابل توجهی از این تجهیزات در انبار هیات امنای ارزی وجود دارد.


وی اضافه کرد: تامین باتری قلب در بخش دولتی از طریق درخواست بیمارستان به هیات امنای ارزی صورت می گیرد و با نرخ مصوب و رسمی در اختیار آنها قرار می گیرد.


صفوی افزود: پیس میکر و آی سی دی به اندازه کافی داریم؛ با این حال دوباره درخواست تامین آن را داده ایم، تامین ارزی آن صورت گرفته و تا پایان سال دوباره وارد کشور می شود.


وی درخصوص قیمت 250 میلیون تومانی اعلام شده در برخی خبرها برای باتری قلب نیز اظهار کرد: امکان ندارد که پیس میکر و آی سی دی با این قیمت ها به فروش برسد چراکه در بیمارستان دولتی از طریق هیات امنای ارزی و در بیمارستان های خصوصی توسط شرکت های خصوصی تامین می شود./شناسه خبر : 15661
امتیاز شما برای این خبر: