پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/12/25

افزایش ارتقاء و کاهش هزینه های تولید تجهیزات پزشکی هایتک

افزایش ارتقاء و کاهش هزینه های تولید تجهیزات پزشکی هایتک

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به  انعقاد تفاهم نامه با نهاد تائید اعتبار NABl  هندوستان، گفت: این تفاهم نامه باعث ارتقاء کیفیت محصولات و کاهش هزینه های تولید تجهیزات پزشکی با فناوری بالا می شود.

به گزارش ایفدانا، حسین صفوی در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با نهاد تائید اعتبار NABl اظهار کرد: بازار تجهیزات پزشکی ایران2.5 میلیارد دلار است که 800 میلیون دلار آن سهم تولید داخل و  توسط 600 شرکت داخلی تولید می شود.

 

وی افزود: در کشور ما آزمایشگاه تست تجهیزات پزشکی وجود دارد که دلیل اصلی همکاری با کشورهایی همچون هند همین موضوع است.

 

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت توسعه تولید داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی؛ دندانپزشکی و آزمایشگاهی، عنوان کرد: در سال های اخیر صنعتگران و تولیدکنندگان تجهیزات به سمت تولید تجهیزات هایتک حرکت کرده اند که در این زمینه موفق به تولید ملزومات و تجهیزات با تکنولوژی خاص و بالا که بعضا در دست برخی کشورهاست، دست یافته اند.

 

وی خاطرنشان کرد: برای کمک به تولید کنندگان داخلی لازم است تا دانش رگولاتوری نیز به روز باشد که یکی از این موارد، آزمایشگاه های همکار هستند که باید با  استانداردهای روز دنیا همگام شده و دانش فنی بررسی کالاهای هایتک را داشته باشند.

صفوی با بیان اینکه موسساتی در کشورهای دیگر حاضر به همکاری به منظور سطح بندی آزمایشگاه ها هستند، عنوان کرد: کشور هندوستان یکی از این کشورهاست که براساس انعقاد تفاهم نامه ای در این زمینه به ایران کمک خواهد کرد.

 

به گفته وی انعقاد این تفاهم نامه علاوه بر ارتقاء کیفیت محصولات ایرانی، پروسه اخذ مجوز برای تولید کنندگان داخلی را تسهیل و هزینه مطابقت استانداردها برای تولیدکنندگان را کاهش می دهد./


شناسه خبر : 15104
امتیاز شما برای این خبر: