پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/12/17

بارگذاری مستندات فروش کالاهای با ارز نرخ رسمی در سامانه توزیع imed

بارگذاری مستندات فروش کالاهای با ارز نرخ رسمی در سامانه توزیع imed

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از نتایج نشست با اتحادیه اصناف تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در  همکاری و مشارکت به منظور ساماندهی و رفع مشکلات شبکه توزیع قانونی خبر داد.

 به گزارش ایفدانا و به نقل از وبدا، به منظور همکاری و مشارکت در ساماندهی و رفع مشکلات شبکه توزیع قانونی، نشست مشترکی با حضور رییس و نمایندگان اتحادیه اصناف تجهیزات پزشکی کشور و همچنین رییس و نمایندگان اتحادیه اصناف دندانپزشکی تهران  برگزار شد و موارد مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهندس سید حسین صفوی در این خصوص گفت: با توجه به وجود همکاری چندین ساله اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی و همچنین مدیریت های تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی با اصناف کشور، در این نشست مقرر شد به منظور نظارت بر ملزومات مصرفی در شبکه توزیع که با ارز با نرخ رسمی در اصناف توزیع شده اند، از توان نظارتی اتحادیه اصناف برای ساماندهی و رفع مشکلات شبکه توزیع قانونی در حوزه اصناف کشور استفاده شود.

مهندس صفوی بیان کرد: در ادامه، روند ثبت اصناف حوزه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دندانپزشکی در سامانه های وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گرفت و ضمن بررسی مراحل و چگونگی ثبت توزیع کنندگان در سامانه imed اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، مقرر شد الزام ثبت نام اصناف در سامانه imed از سوی اتحادیه به اعضا اعلام و تاکید گردد.

وی افزود: استفاده از توان نظارتی اتحادیه اصناف بر شبکه توزیع قانونی اصناف و لزوم برخورد موارد قاچاق کالا و همچنین نحوه نظارت های لازم براین امور مورد توافق قرار گرفت.

مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی گفت: در این نشست بر رعایت اصول قیمت گذاری و روش محاسبه قیمت فروش توسط اصناف تاکید گردید.

مهندس صفوی بیان کرد: در خصوص نحوه صدور حواله کالاهای مشمول ارز رسمی بانکی توضیحات فنی از سوی همکاران و کارشناسان اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی بیان شد و مقرر شد که بارگذاری مستندات فروش کالاهای مشمول ارز رسمی بانکی از سوی اصناف در سامانه توزیع imed انجام پذیرد.

گفتنی است، در این نشست رییس اتحادیه اصناف تجهیزات پزشکی تهران و روسای اصناف تجهیزات پزشکی استان های اصفهان، فارس، خراسان، گیلان، خوزستان و سایر استان ها و همچنین رییس و نایب رییس اتحادیه اصناف دندانپزشکی تهران و روسای ادارات نظارت و بازرسی، اداره مهندسی و نگهداری و گروه تامین و توزیع و اداره فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی حضور داشتند.

به منظور پایش اقدامات و طرح سایر موارد مقرر شد، نشست بعدی در نیمه دوم فروردین ماه ۱۳۹۸ برگزار گردد.


شناسه خبر : 15003
امتیاز شما برای این خبر: