يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/11/29

ضرورت تجميع مراكز تصميم گيری در حوزه كالاهای سلامت محور سازمان غذا و دارو

 ضرورت تجميع مراكز تصميم گيری در حوزه كالاهای سلامت محور سازمان غذا و دارو

مدير كل فرآورده هاي آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو بر لزوم تمركز و تجميع نهادهاي تصميم گير در حوزه فرآورده هاي سلامت محور در وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تاكيد کرد.

به گزارش ایفدانا، عبدالعظیم بهفر مدیرکل اداره کل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در نشست نمایشگاه ایران کازمتیکا با بیان اینکه سلامت و اقتصاد با هم عجین هستند و نمی‌توانیم سلامت و بازار را جدا از هم ببینیم، گفت: در حوزه‌هایی مثل دارو که نظارت کاملی بر سلامت و بازار محصولات وجود دارد، شاهد کمترین حجم قاچاق هستیم و می‌توانیم اعداد و ارقام درستی از آن ارائه دهیم.

وی افزود: بازار مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی ایران در سال‌های اخیر رشد ۶ درصدی داشته است و در حوزه اقتصاد، رقم بالایی به حساب می‌آید که با توجه به آنالیز جمعیت زنان بین ۱۵ تا ۲۴ سال و رده سنی آن‌ها، این رشد همچنان تا هشت سال آینده ادامه خواهد داشت و بنابراین بازار بسیار جذابی هم برای داخل و هم خارج داریم و باید از نظر سلامتی، محصولات تحت نظر باشد.

بهفر اظهار کرد: با توجه به بازار بزرگ محصولات آرایشی و بهداشتی نمی‌توانیم بخش نظارت و سلامت و اقتصاد این مارکت را جدا کنیم و به دستگاه‌های دیگر بسپاریم.

مدیر اداره کل امور فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه متاسفانه به دلیل تعدد تصمیم‌گیرنده‌ها و نبود نظارت باعث شده بازار محصولات آرایشی و بهداشتی به سمت قاچاق برود، گفت: بر اساس آمار در سال ۹۶ در محصولات آرایشی و بهداشتی ۳۹۰ میلیون دلار واردات، ٧٢٢ میلیون دلار تولید و یک میلیارد و ۶٣٢ میلیون دلار قاچاق و تقلب داشتیم و با توجه به بالا رفتن قیمت ارز کالا‌های فیک و تقلبی بیشتر سلامت مردم را تهدید می‌کنند.

گفتنی است در همایش معرفی نمایشگاه ایران کازمتیکا که با حضور مسئولین انجمن های صنفی و مدیران ارشد دولتی و بخش خصوص برگزار شد ، رئیس انجمن صنفی تولید کنندگان و دبیر انجمن واردکنندگان آرایشی و بهداشتی نیز بر لزوم تجمیع نهادهای تصمیم گیری در حوزه کالاهای سلامت محور از جمله کالاهای آرایشی و بهداشتی در سازمان غذا و دارو تاکید کردند.

نمایشگاه ایران کازمتیکا از تاریخ ٢٤ الی ٢٨ اسفندماه سال جاری در منطقه آزاد اروند برگزار خواهد شد.


شناسه خبر : 14791
امتیاز شما برای این خبر: