يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/11/13
اداره کل آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو برگزار کرد:

كارگاه آموزشي خطرات و عوارض بكارگيري رنگ موهاي غير مجاز و تقلبي و رنگهاي تاتو

كارگاه آموزشي خطرات و عوارض بكارگيري رنگ موهاي غير مجاز و تقلبي و رنگهاي تاتو

کارگاه آموزشي خطرات و عوارض بكارگيري رنگ موهاي غير مجاز و تقلبي و رنگهاي تاتو به صورت ويدئو كنفرانس توسط كارشناسان اداره كل فرآورده هاى آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو براي كارشناسان معاونتهاي غذا و دارو سراسر كشور برگزار شد .

به گزارش ایفدانا كارگاه آموزشي خطرات و عوارض بكارگيري رنگ موهاي غير مجاز و تقلبي و رنگهاي تاتو به صورت ويدئو كنفرانس توسط كارشناسان اداره كل فرآورده هاى آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو براي كارشناسان معاونتهاي غذا و دارو سراسر كشور برگزار شد.

كارشناسان اين اداره كل در بخش های تشريح عوارض و خطرات رنگ موهاي تقلبي و قاچاق از يك سو و عوارض رنگهاي تاتو و خطرات بكار گيري اين رنگها از سوى ديگر به آموزش پرداختند.

در این کارگاه مجددا تاكيد شد که بدلیل پاس نکردن الزامات سلامتی هيچ رنگ تاتوي زير پوستي در ايران از اداره کل آرایشی و بهداشتی مجوز توليد و واردات و توزيع را دریافت نکرده است.

اين كارگاه كه به صورت برخط برگزار شد و بيش از ٧٥ نفر از كارشناسان اين حوزه از سراسر كشور حضور داشتند مورد استقبال ويژه قرار گرفت.

دكتر بهفر مدير كل اداره فراورده هاي آرايشي و بهداشتى سازمان غذا و دارو اخيرا اعلام نموده، هيج رنگ تاتويي از این اداره کل مجوز مصرف در داخل كشور را ندارد و بكارگيرى اين رنگها مى تواند عوارض جبران ناپذيري بر جاي بگذارد .


شناسه خبر : 14664
امتیاز شما برای این خبر: