يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/10/29

برنامه سازمان غذا و دارو برای حمایت از فراورده های آرایشی و بهداشتی تولید داخل

برنامه سازمان غذا و دارو برای حمایت از فراورده های آرایشی و بهداشتی تولید داخل

مديركل امور فرآورده‌های آرايشي و بهداشتی از برنامه ویژه این اداره کل به منظور حمایت از تولید داخل و مقابله با کالای قاچاق خبر داد.

به گزارش ایفدانا، عبدلعظیم بهفر با اشاره برنامه اداره فراورده های آرایشی و بهداشتی برای حمايت از كالاي ايراني و توليد ملی، اظهار کرد: این برنامه به منظور صيانت از سلامت مردم؛ با همكاري معاونت هاي غذا و داروي سراسر كشور، ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و هدف مقابله با عرضه و فروش کالاهای قاچاق در سطح بازار اجرا می‌شود.

 

وی افزود: این برنامه و برنامه هاي آموزشي و فرهنگي، مضرات و خطرات خريد و استفاده از كالاهاي قاچاق و تقلبي را ياد آور می‌شود تا مردم ضمن آگاهی از مخاطرات آن، به کاهش حجم تقاضاي قاچاق منجر شود.

 

دكتر بهفر با تاکید بر اینکه كاهش قاچاق كالاهاي آرايشي و بهداشتي بدون مشاركت عمومي مردم امكان پذير نيست، عنوان کرد: در حال برنامه ريزي هاي گسترده ايي براي جذب حداكثري مشارکت مردم در اين راستا هستیم.

 

 

مديركل امور فرآورده‌های آرايشي و بهداشتی علاوه بر جلب همكاري عموم مردم در اين برنامه ويژه، در نظر داریم تا از ظرفیت‌های مناسب انجمن‌های صنفي توليد و واردات نيز بهره‌مند شویم. عقيده داريم قاچاق كالاهاي آرايشي علاوه بر آسیب رساندن به توليد ملي و لطمه زدن به اقتصاد واردکنندگان قانوني، تهدیدی برای سلامت مردم محسوب می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: مردم بايد بدانند برای جلوگیری از خطرات و آسیب‌های احتمالي كالاهاي قاچاق و تقلبي این محصولات را تنها از داروخانه و فروشگاه‌های معتبر خريداري و اصالت کالای خریداری‌شده را از سامانه TTAC استعلام کنند.

 


شناسه خبر : 14544
امتیاز شما برای این خبر: