يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/10/14

افزایش ۲۰۰درصدی کشفیات قاچاق فراورده‌های آرايشى و بهداشتى

افزایش ۲۰۰درصدی کشفیات قاچاق فراورده‌های آرايشى و بهداشتى

 مدير كل فرآورده هاى آرايشى و بهداشتى سازمان غذا و دارو گفت: میزان کشفیات قاچاق فراورده‌های آرايشى و بهداشتى در سال‌ گذشته ۲۰۰درصد افزایش داشت. 

 
عبدالعظیم بهفر در گفت و گو با ایفدانا اظهار کرد: آمار کشفیات قاچاق کالاهای آرايشي و بهداشتي ارائه شده از سوي ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور حاكي از افزايش هم ارزش ريالی و هم تعداد عددی دارد. 
 
وی افزود: با همكاران معاونت‌های غذا و دارو سراسر كشور و ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در سال گذشته نيز باعث افزايش حدود ٢٠٠ درصدی كشفيات قاچاق اين  محصولات بود.
 
مدير كل فرآورده هاى آرايشى و بهداشتى سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: هرگز نمي‌توان بدون نظارت بر عرضه این محصولات  در سطح بازار به‌خصوص در سطح عمده فروشی ها ،خرده فروشی ها و فروشگاه های سراسر  كشور از ميزان عرضه محصولات قاچاق و تقلبي كاست، لذا تنها با همكاری هرچه نزديك تر تمام نهادهای مسئول در اين امر می توان سلامت مردم را تامين و تضمين کرد.
 
 
 به گفته بهفر افزايش كشفيات فراورده‌های آرايشى و بهداشتى در حاليست كه بر اساس برآوردها، ميزان كالاهای قاچاق و تقلبی آرايش و بهداشتی در این دوره از نظر عددی افزايش معنا دار و فاحشی نداشته است.
 
 
وی با تاکید بر نقش آموزش و فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع رساني، عنوان کرد: همه ما وظيفه داريم با تشريح خطرات مصرف كالاهای قاچاق و تقلبی بر سلامت مردم و زيانهای فاجعه بار اقتصادی، مردم را به كاهش تقاضای این كالاها تشویق کرده و با بسيج عمومي عليه مصرف محصولات قاچاق در سطح خانواده‌ها تلاش کنیم./

شناسه خبر : 14426
امتیاز شما برای این خبر: