پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/09/24

حمایت از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی با نشان CE اتحادیه اروپا

حمایت از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی با نشان CE اتحادیه اروپا

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی تجهیزات پزشکی گفت: تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی که متقاضی گواهی نشان CE اتحادیه اروپا هستند، می توانند از تسهیلات ویژه استفاده کنند.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری مهر، حسین سلمانی، با اشاره به عقد تفاهم نامه اداره کل تجهیزات پزشکی با صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی تجهیزات پزشکی در زمینه مشاوره تخصصی برای تسهیل فرآیند تولید محصولات در داخل، اظهارداشت: تولیدکنندگانی که برای دریافت CE اقدام نمایند می توانند از تسهیلات در فرآیند تولید محصولاتشان بهره بگیرند.

وی افزود: ۲۰ درصد از سهام این صندوق را وزارت بهداشت و ۲۰ درصد را دانشگاه علوم پزشکی تهران و ۶۰ درصد مابقی را ۱۷ شرکت تجهیزات پزشکی و دارویی دارا هستند.

سلمانی تصریح کرد: طبق تفاهم نامه با اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، یکی از مسئولیت های این صندوق، فراهم کردن اعطای تسهیلات کم بهره و یا بلاعوض به متقاضیان واجد شرایط از نهادهایی چون صندوق نوآوری شکوفایی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری است که بستگی به نوع شرکت تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با نرخ بهره ترجیحی ۸ تا ۱۰ درصد که معمولا دو ساله مستهلک خواهد شد، است.

وی در خصوص فرآیند دریافت این تسهیلات، افزود: متقاضیان می توانند درخواست خود را به آدرس الکتروونیکی info@sandoghmed.ir ارسال کنند.


شناسه خبر : 14213
امتیاز شما برای این خبر: