يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/09/21

نیمی از مکمل های ورزشی بازار قاچاق است

نیمی از مکمل های ورزشی بازار قاچاق است

رئیس سازمان غذا و دارو با ابراز نگرانی درمورد مصرف مکمل های قاچاق، گفت: نیمی از مکمل ورزشی موجود در بازار قاچاق است.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامرضا اصغری در حاشیه بازدید از یک شرکت تولیدکننده مکمل های غذایی و ورزشی در شیراز گفت: روند تولید و بسته بندی محصولات و مکمل های ورزشی تولید داخل تحت نظارت و پایش سازمان غذا و داو است، از این رو با اطمینان بیشتر می توان نسبت به مصرف آن مبادرت ورزید، در حالی که روی مکمل های قاچاق هیچ نظارتی وجود ندارد و درنتیجه تضمینی برای مصرف ندارند.

 

وی افزود: تحریم های اقتصادی و ایجاد محدودیت برای نقل و انتقالات بانکی زمینه ایجاد قاچاق بیشتر را فراهم می کند و لازم است جامعه درباره آن هوشیارتر عمل کند.

 

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم ها دسترسی بیماران به دارو را با مشکل مواجه می کند، اظهار کرد: در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی ممکن است بازار سیاه و قاچاق دارو، تجهیزات پزشکی و مکمل های ورزشی رونق بیشتری بگیرد و به سلامت مردم به طور مستقیم آسیب برساند.


وی با تاکید بر لزوم تسهیل تولیدات داخلی به عنوان بهترین روش برای مبارزه با قاچاق کالا و مقابله با تحریم ها، گفت:  بروکراسی اداری نباید مشکلی در فعالیت شرکتهای داخلی تولیدکننده دارو و ملزومات پزشکی و مکمل های ورزشی که به طور رسمی و براساس قوانین و موازین فعالیت می کنند، ایجاد کند.


اصغری با یادآوری اینکه نیمی از مکمل ورزشی موجود در بازار قاچاق است افزود: مصرف محصولات قاچاق بسیار نگران کننده است. ورزشکاران باید محصولات مورد نیاز خود را از داروخانه ها تامین کنند، هرگونه عرضه و فروش مکمل در باشگاه های ورزشی ممنوع است.


معاون وزیر بهداشت با اشاره به نظارت و پیگیری سازمان غذا و دارو، بر محصولات سلامت محور، عنوان کرد: امیدواریم با توسعه تولید داخل نیاز داخلی در این زمینه با کمک محصولات تولید ملی تامین شود.


شرکت تولیدی مکمل های ورزشی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز فعال است و در هر نوبت کاری با 30 نفر نیرو، قابلیت اشتغال 120 نیرو را دارد و محصولات تولیدی را به کشورهای چین، هند، عراق، روسیه و افغانستان صادر می کند./


شناسه خبر : 14196
امتیاز شما برای این خبر: