يكشنبه 01 خرداد
نسخه آزمایشی
1397/08/14

کپسول های تقلبی «اکوفان» از بازار جمع شد

کپسول های تقلبی «اکوفان» از بازار جمع شد

مدیرکل آزمایشگاه مرجع غذا و دارو سازمان غذا و دارو گفت: یک سری ساخت از کپسول «اکوفان» تقلبی است و از سطح بازار جمع آوری شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از خبرگزاری ایرنا، بهرام دارایی با بیان این مطلب افزود: کپسول «اکوفان» یک مکمل برای مسائل مرتبط با پوست و زیبایی است که از سوی متخصصان پوست برای برخی بیماران تجویز می شود و خواهان دارد و چون از ارز دولتی استفاده نمی کند، قیمت آن به چند برابر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: مکمل هایی مانند کپسول «اکوفان» که از ارز دولتی استفاده نمی کنند و قیمت گرانی دارن ،گاهی تقلب می شوند. فرصت طلبان این مکمل را در کشورهای اطراف بسته بندی و وارد کشور کرده اند که اصلی نیست.
وی با اشاره به آنالیزهای انجام شده روی کپسول «اکوفان» در آزمایشگاه مرجع غذا و دارو گفت: طی این آنالیزها مشخص شد که این مکمل بی خاصیت است و مواد موثره ندارد.


به گزارش ایرنا، مهناز خانوی، مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو در نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی کشور آورده است که کپسول اکوفان با شماره بچ E270A2 و تاریخ انقضا 30 سپتامبر 2019 شرکت پوبر که توسط یک شرکت پخش سراسری توزیع شده، تقلبی است و هیچگونه مجوزی اعم از توزیع و فروش از سازمان غذا و دارو ندارد. «مقتضی است دستور دهید برای جمع آوری فرآورده مورد اشاره از سطح عرضه اقدام لازم و فوری مبذول و نتیجه اقدامات انجام شده در اسرع وقت به اداره کل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل ارسال شود».

خانوی با اشاره به نامه اداره کل آزمایشگاه های مرجع کنترل سازمان غذا و دارو، گفت: آزمایشات این محصول نشان داده است که هیچ گونه ماده موثره ای ندارد و مورد تایید نیست./


شناسه خبر : 13883
امتیاز شما برای این خبر: