پنجشنبه 16 تیر
نسخه آزمایشی
1397/07/08
مدیرکل فرآورده های طبیعی سازمان غذا و دارو مطرح کرد؛

تامین مواد اولیه تولید داروهای طبیعی

تامین مواد اولیه تولید داروهای طبیعی

مدیرکل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، جزئیات نامه به مدیران عامل شرکت های تولید کننده و وارد کننده فرآورده‌های طبیعی و سنتی را تشریح کرد.

دکتر مهناز خانوی، به تشریح جزئیات نامه ارسالی به مدیران شرکت های تولید کننده و وارد کننده فرآورده های طبیعی و سنتی، پرداخت و گفت: در این نامه از آنها خواسته ایم در اسرع وقت نسبت به تهیه آمار مواد اولیه مکمل های طبیعی و سنتی، اقدام کنند. 
 
وی با اشاره به نامه مورخ سوم شهریور 97، افزود: در آن نامه درخواست شد در خصوص اصلاح و توسعه هدفمند الگوی کشت مبنی بر نیازهای تبدیلی کشور و با توجه به تشکیل کارگروه های بین وزارتی در زمینه تامین ماده اولیه داروهای طبیعی، فهرستی از مواد اولیه با منشا طبیعی را برای اداره کل فرآورده های طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو، ارسال کنند. 
 
خانوی گفت: شرکت های تولید کننده و وارد کننده فرآورده های طبیعی و سنتی، حداکثر دو هفته فرصت دارند تا این لیست را برای ما ارسال کنند. 
 
وی ادامه داد: اداره کل فرآورده های طبیعی و سنتی سازمان غذا و دارو، نسبت به معرفی شرکت های تولید کننده و وارد کننده فرآورده های طبیعی و سنتی، به وزارت جهاد کشاورزی، در جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید داخل و وارداتی، انجام خواهد داد.

شناسه خبر : 13382
امتیاز شما برای این خبر: