پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/06/24

توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه های خاص

توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه های خاص

مدیرکل امور فراورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو از توزیع متمرکز شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه که مشمول دریافت ارز دولتی می شوند، در داروخانه های خاص خبر داد.

مهناز خانوی در گفت و گو با خبرنگار ایفدانا با اشاره به ابلاغیه جدید این سازمان به معاونت های غذا سراسر کشور و شرکت های توزیع کننده شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه، اظهار کرد:  با توجه به مصوبه ابلاغی هیئت وزیران مبنی بر کنترل و نظارت لازم، برای حصول اطمینان از توزیع کالاهای اساسی و ضروری؛ با توجه به تخصیص ارز با نرخ رسمی برای واردات شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه، توزیع این فرآورده ها به صورت متمرکز صرفاً در داروخانه های معرفی شده در سامانه حامی صورت می گیرد.

 

وی افزود: بر این اساس توزیع و عرضه شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه در سایر داروخانه ها متوقف می‌شود؛ لذا فهرست داروخانه های تحت پوشش به تمام شرکت‌های توزیع در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

 

 مدیرکل امور فراورده های طبیعی سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: از تاریخ این ابلاغ معاونت های بهداشتی و معاونت‌های درمان دانشگاه‌ها، تمام داروخانه های تحت پوشش و بازرسان مرتبط و همچنین مصرف کنندگان این فرآورده امسال نسبت به نظارت و کنترل فروش شرکت ها توزیع کننده شیرخشک‌های رژیمی و غذاهای ویژه و داروخانه های مذکور اقدام می کنند.


شناسه خبر : 13257
امتیاز شما برای این خبر: