پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/06/21
با حضور مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت؛

عملیات اجرایی خط دوم تولید انواع دستکش های معاینه و جراحی در جلفا آغاز شد

عملیات اجرایی خط دوم تولید انواع دستکش های معاینه و جراحی در جلفا آغاز شد

عملیات اجرایی خط دوم تولید انواع دستکش لاتکس، وینیل و نتیریل با حضور مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت در مساحت ٢٥ هزار مترمربع در جلفا آغاز شد.

به گزارش ایفدانا و به نقل از وبدا، دكتر رضا مسائلي، مشاور وزير و مديركل تجهيزات پزشكي وزارت بهداشت، در سفر به تبریز، ضمن بازدید از شرکت تعاونی آذر تجهیز طب ارس که تولیدکننده دستکش لاتکس معاینه و جراحی است، خط دوم تولید (آذر دستكش ارس) انواع دستکش های لاتکس، وینیل و نتیریل را افتتاح کرد. 

 

براساس این گزارش، با راه اندازی خط دوم تولید دستکش لاتکس، وینیل و نتیریل در مساحت ۲۵۰۰۰ مترمربع در منطقه آزاد ارس در جلفا، گامی در جهت خودکفایی بوده و معنای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل تحقق پیدا می کند. 

 

گفتنی است، شرکت آذرتجهیز طب ارس، در سال ۱۳۹۶ افتتاح شده و ظرفیت تولید سالانه آن، ۶۰ میلیون جفت دستکش لاتكس است.

 

همچنین، تاکنون ۲۰ میلیون جفت دستکش جراحی و ۱۰ میلیون جفت دستکش معاينه توسط این شرکت تولید و به بازار عرضه شده است و مواد اوليه توليد اين دستكش ها از كشورهاي تايلند، مالزي و هند وارد مي شود. 

 

براساس این گزارش، با آغاز عمليات اجرايي خط دوم توليد دستكش، تحت عنوان شركت آذر دستكش ارس، كه علاوه بر دستكش لاتكس، به توليد دستكش وينيل (يكبارمصرف خانگي) و دستكش نتيريل (معاينه) اهتمام دارد، علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، توان صادرات ۵ میلیون یورویی به سایر کشورها نیز فراهم مي شود. 

 

گفتنی است با راه اندازی این خط تو


شناسه خبر : 13243
امتیاز شما برای این خبر: