پنجشنبه 09 تیر
نسخه آزمایشی
1397/06/18
مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه عنوان کرد:

بی عوارض بودن گیاهان دارویی یک باور اشتباه است

بی عوارض بودن گیاهان دارویی یک باور اشتباه است

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل و بازرسی ویژه معاونت غذا و دارو کرمانشاه: برخلاف باور اغلب مردم گیاهان دارویی نیز دارای عوارضی هستند و باید با تجویز اصولی مصرف شوند.

به گزارش ایفدانا، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه: دکتر کیومرث رحیمی در جلسه ساماندهی عطاری ها که در روز شنبه هفدهم مردادماه در اداره پلیس مبارزه با مواد مخدر برگزار شد گفت: امروزه رویکرد جهان به بحث تولید و مصرف گیاهان دارویی تغییر کرده و مردم گرایش بیشتری به مصرف این گیاهان دارند. کشورهای توسعه یافته نیز سرمایه گذاری زیادی در خصوص تولید گیاهان دارویی انجام می گیرد.

وی خاطرنشان ساخت: همچنین در بحث گیاهان دارویی برداشت، فرآوری، نگهداشت و تعیین دوز دارو بسیار حائز اهمیت است.

دکتر رحیمی مهمترین چالش عطاریها را ورود به عرضه داروهای مخدر دانست و عنوان کرد: در کرمانشاه یکصد و نوزده عطاری دارای مجوز وجود دارد که اغلب آنها فعالیت خود را با شیوه ای صحیح دنبال می کنند. اما امروزه تعداد عطاری های فاقد مجوز نیز روز به روز در حال گسترش هستند که متاسفانه با فعالیت های غیر قانونی از قبیل عرضه انواع داروهای ترک اعتیاد و مخدرها ، دخالت در امور پزشکی و سایر فعالیت های غیرقانونی تصویر این صنف را در اذهان مردم خدشه دار می کنند.

در ادامه دکتر رحیمی سامانه نحوه کار با سامانه ttac و برچسب اصالت و سلامت را به شرکت کنندگان آموزش داد.


شناسه خبر : 13185
امتیاز شما برای این خبر: